Z głębi serca wyrażamy wdzięczność:
* FIRMIE PLANTICO,
* FIRMIE BENTELER,
* PAŃSTWU MAŁGORZACIE I SŁAWOMIROWI LASOTOM,
* RADZIE RODZICÓW,
* PAŃSTWU WÓDECKIM WŁAŚCICIELOM SKLEPU I PIEKARNI MAJA
* PAŃSTWU ANNIE I MARKOWI LINKOM,
* PAŃSTWU ANNIE I WOJCIECHOWI MARUTOM,
* PANU JAROSŁAWOWI RÓŻAŃSKIEMU,
* PANU WACŁAWOWI STEFAŃSKIEMU,
* PANU MACIEJOWI WŁOCHOWI,
* PANU KRZYSZTOFOWI KOTRYCHOWI WŁAŚCICIELOWI ZAKŁADU RZEŹNICZO- WĘDLINIARSKIEGO,
*ZAKŁADOWI TRANSPORTU HANDLU I USŁUG OSIĘCINY, SKŁADOWI OPAŁU ZBRACHLIN,
za niezwykłą hojność oraz zaangażowanie w wyjazd naszych najlepszych uczniów na XIV Lubelski Festiwal Nauki. Dziękujemy!
W tym tygodniu najlepsi uczniowie naszej szkoły wyjechali na XIV Festiwal Nauki do Lublina. Wyjazd jest nagrodą dla nich za bardzo dobre wyniki w nauce.
Dnia 21 września 2017r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. O funkcję przewodniczącego rywalizowało 6 kandydatów: Klaudia Centkowska, Dominik Jargiło, Marta Kaźmierczak, Julia Lasota, Roksana Małkiewicz i Wiktoria Wódecka. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą, w której kandydaci przedstawiali swoje propozycje działań na najbliższy rok szkolny. Najwięcej głosów otrzymała Wiktoria Wódecka, drugie miejsce zajęła Klaudia Centkowska, a trzecie miejsce przypadło Marcie Kaźmierczak. Wszystkim wygranym gratulujemy i życzymy owocnej pracy, no i oczywiście spełnienia obietnic przedstawionych w kampanii wyborczej.
Dnia 14.09.2017r. w Gminnej Bibliotece w Wagańcu odbyło się spotkanie z autorką książki „ Ostatni pokój”. W tym niezwykłym wydarzeniu uczestniczyły uczennice naszego gimnazjum- Marta Kaźmierczak i Weronika Kulpa.
Krystyna Wasilkowska- Frelichowska urodziła się w 1945r. Jest zodiakalną Rybą. Ogromnym sentymentem darzy Kujawy i rodzinne miasto-Nieszawę. Już w trakcie warszawskich studiów-reżyserii teatralnej zakochała się w stolicy i ta miłość trwa do dzisiaj. Pasjonują ją teatr i kino. Zagrała epizodyczną postać w kultowej komedii T.Chmielewskiego „Wiosna panie sierżancie”. Na emeryturze zajęła się pisaniem. Wraz z przyjaciółmi wydała trzy części„ Nieszawskiego kalejdoskopu”. W 2012r. ukazała się jej książka Zapach świeżych malin, a w 2015r. –Wysokie progi. Opowieści z wyższych sfer. Uwielbia podróże i dobrą, domową kuchnię. Uważa, że smaki potraw mają moc przywoływania wspomnień.
Ostatni pokój to opowieść pełna tajemnic, rodzinnych sekretów i skrywanych emocji. Ukazuje okres przemian ustrojowych w Polsce, który zbiega się z rewolucją w życiu głównej bohaterki-Ewy. Wszystko zaczyna się od paczki „z zaświatów” z tajemniczym skarbem po prababci Florentynie, która uruchamia lawinę niespodziewanych zdarzeń.
Niezwykle ciekawe są przepisy kulinarne, m.in. na butersznyty, hamantasze, kugel, jaskółcze gniazda, parzybrodę z zasmażką, zamieszczone na końcu książki.
4 września uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018. Uroczysta inauguracja rozpoczęła się mszą św o godz. 9.00. Po mszy wszyscy przeszli do szkoły. Tam zabrał głos pan Dyrektor. Na koniec wychowawcy spotkali się ze swoimi wychowankami.
23 czerwca uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły uroczyście zakończyli rok szkolny 2016/2017. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. Po mszy w szkole zabrał głos pan Dyrektor. Uczniowie wyróżniający się w nauce otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody. Na koniec wychowawcy spotkali się w klasach ze swoimi wychowankami.
22 czerwca 2017r. odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klasy 3 gimnazjum. Na początku do zebranych przemówił dyrektor szkoły pan Artur Gajewski, a następnie wręczył nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce. Na koniec absolwenci zaprezentowali przygotowany przez siebie występ. Zatańczyli poloneza, a później w sposób satyryczny przedstawili szkolne życie.
Dnia 14.06.2017 r. odbył się konkurs literacki na rymowankę i opowiadanie o uzależnieniach.
I miejsce zajęła Zuzanna Rybczyńska za rymowankę pisaną ośmiosylabowcem
Narkotyki są trujące,
przez nie myśli mamy mdlące.
A poprzez ich spożywanie,
nasz organizm jest w złym stanie.
II miejsce zdobyła Julia Kornacka za rymowankę pt. „Nałogi”
Kto dużo pije, pali,
Wnet mu się cały świat zawali,
Choroba szybko go dopadnie
I wyląduje na dnie.
III miejsce - Martyna Izydorczyk za opowiadanie pt. „ Nałogowy palacz”.
Uczennice kl. I gimnazjum otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci kalendarzy i długopisów.
Dnia 17 czerwca 2017r. zespół taneczny BINGO wziął udział w XIV Przeglądzie Zespołów Tanecznych, który odbył się w Bądkowie. Zespół osiągnął kolejny sukces zajmując II miejsce w zaciętej rywalizacji.
W dniach 12-14.06.2017 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Energylandii w Zatorze oraz do Zakopanego. Największą atrakcją był pobyt w największym parku rozrywki .Wszyscy świetnie się bawili. Podczas wyjazdu odbył się także spływ Dunajcem, podczas którego podziwiano piękno krajobrazu.
06.06.2017r w naszej szkoły odbyły się uroczystości związane ze szczególnymi dniami -DNIEM MATKI, DNIEM OJCA I DNIEM DZIECKA. Na początku dzieci z klas młodszych oraz przedszkolaki przygotowały wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami uroczystą akademię, podczas której wręczone zostały laurki rodzicom. Następnie rodzice przygotowali dla swoich pociech mnóstwo atrakcji: dmuchany zamek, dmuchaną zjeżdzalnię oraz symulator byka rodeo. Odbyły się również pokazy policji i straży pożarnej. Dla wszystkich przygotowano słodki poczęstunek, kiełbaski z grilla oraz grochówkę, dzieło strażaków ze Straszewa. Tego dnia obecnością zaszczyciło nas wielu gości. Możemy o tym także przeczytać artykuł, do którego link znajduje się poniżej.
O naszej szkole mozemy przeczytać artykuł na łamach Gazety Pomorskiej. Artykuł ten również można znaleźć na stronie internetowej:
05.06.2017r odbyło się spotkanie klasy I, II, III i IV szkoły podstawowej z lekarzem stomatologiem panią Emilią Woźniak. Podczas spotkania, pani doktor zademonstrowała prawidłowy sposób mycia zębów oraz wspólnie z dziećmi ustaliła dietę właściwą dla zdrowych zębów i kości.
Dnia 2 czerwca 2017 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Torunia. Obejrzeli seans w Planetarium "Astropies Łajka", zwiedzili starówkę, byli w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz w Kinder Parku. Program wycieczki był bardzo ciekawy i pełen wrażeń.
Pierwszego czerwca członkowie koła polonistycznego wzięli udział w spotkaniu z Emilią Kiereś, autorką i tłumaczką książek dla dzieci i młodzieży, ilustratorką. To córka pisarki Małgorzaty Musierowicz, siostrzenica poety i tłumacza Stanisława Barańczaka. Zadebiutowała w 2010 książką dla dzieci "Srebrny dzwoneczek", która została wpisana na listę Białych Kruków Internationale Jugendbibliothek w Monachium. Druga powieść dla młodych czytelników, "Brat" (2011) przyniosła autorce wyróżnienie jury 19. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, wyróżnienie w konkursie Książka Przyjazna Dziecku oraz nominację do nagrody Dobre Strony (2012). Kolejne powieści autorki, cieszące się uznaniem czytelników (np. "Rzeka", laureatka honorowego wyróżnienia jury dziecięcego w konkursie Książka Przyjazna Dziecku, 2015), zostały docenione także przez jurorów ogólnopolskich konkursów literackich.
Pisarka opowiedziała ciekawe historie związane ze swoim dzieciństwem, o dorastaniu w cieniu sławnej mamy. Stanowczo zaprzeczyła, że jest pierwowzorem Aurelii Jedwabińskiej z powieści „Opium w rosole”. Przywołała też postać wuja, Stanisława Barańczaka, który stanowi dla niej wzór tłumacza. Pani Kiereś okazała się sympatyczną, przyjazną osobą , odpowiadała na pytania uczniów, rozdawała autografy i pozowała do zdjęć.
Pierwszego czerwca uczniowie klas piątej i szóstej zorganizowali piknik z okazji Dnia Dziecka. Uczestniczyli w zabawach sportowych, skakali przez sznur, na skakance, grali w piłkę i kometkę. Na świeżym powietrzu apetyty dopisywały, wszystkim smakowały grillowane kiełbaski oraz samodzielnie przygotowane kanapki. Mimo chłodnej pogody uczestników zabawy nie opuszczał dobry humor.
Uczniowie klasy 3sp uczestniczyli w zabawach edukacyjnych i sportowych oraz przygotowali wspólnie drugie śniadanie.
1 czerwca nauczyciele wraz z uczniami wybrali się na wycieczki. Klasa 2 i 4 sp pojechały do Multikina do Włocławka na film pod tytułem "Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski". Klasa 2 gimnazjum udała się rowerami do Nieszawy, a następnie po przepłynieciu przez Wisłę promem do Bobrownik. Natomiast klasa 1 i 2 gimnazjum rowerami pojechała do uzdrowiska Ciechocinka. Tam uczniowie spacerowali pod tężniami, a także wzięli udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych na siłowni na świeżym powietrzu.
Uczeniowie gimnazjum Wojciech Ferner i Marcin Marszewski wzięli udział w międzynarodowym konkursie fizycznym Lwiątko. Marcin uzyskał tytuł taon otrzymując 81pkt. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dnia 30.05.2017 r. w Zespole Szkół w Brudnowie odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „O Złote Pióro Wójta Gminy Waganiec” zorganizowana przez p. M. Berkowską i Dorotę Kaszubę. Współorganizatorkami były p. Jolanta Błaszczyk – Pyska i A. Kopeć- Strzelewicz.
W konkursie brało udział osiemnaście dziewcząt.
Szkołę podstawową i gimnazjum reprezentowali uczniowie z: Aleksandrowa Kujawskiego, Brudnowa, Niszczew i Zbrachlina. Uczestnicy zmagali się z trudnościami ortograficznymi w dwóch etapach: dyktandzie konkursowym dla szkoły podstawowej i gimnazjum oraz testu ze znajomości zasad pisowni.
W tym roku głównymi nagrodami były tablety. Patronat nad konkursem pełnił Pan Piotr Kosik– wójt gminy Waganiec, jednocześnie fundator pierwszych nagród.
I miejsce i główną nagrodę w kategorii szkół podstawowych otrzymała Julia Lasota- uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Brudnowie.
II miejsce - Zuzanna Chałajda - uczennica klasy V Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Polskich Podróżników w Aleksandrowie Kuj.
III miejsce - Martyna Rzadkowolska – uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Niszczewach.
W kategorii gimnazjum najlepszą okazała się Klaudia Szczesna - uczennica kl. III Gimnazjum w Brudnowie.
II miejsce zdobyła Wiktoria Kaszuba - uczennica kl. II Gimnazjum im. I. J. Paderewskiego
w Zbrachlinie.
III miejsce - Marta Kaźmierczak- uczennica kl. I Gimnazjum w Brudnowie.
Sponsorami pozostałych nagród rzeczowych i materialnych byli: państwo A. i M. Linkowie, państwo M. i Z. Wódeccy, Rada Rodziców oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Patologii Społecznej w Wagańcu. Dzięki pomocy ofiarodawców wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, m.in. pendrive, słuchawki „Panasonic”, słuchawki bezprzewodowe z kartą pamięci, notesy, kalendarze, natomiast opiekunowie podziękowania wraz z drobnymi upominkami.
Osobą koordynującą działania na rzecz konkursu był Pan Artur Gajewski– Dyrektor Zespołu Szkół w Brudnowie.
24 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Zbrachlinie odbyła się kolejna edycja Festiwalu Piosenki Angielskiej. W tym roku o główną nagrodę oraz statuetkę walczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów powiatu aleksandrowskiego. Naszą szkołę reprezentowały Klaudia Centkowska, Marta Kaźmierczak, Agata Rojek,Joanna Tokarska, Nikola Makowska i Patrycja Stróżyńska - w kategorii zespół oraz Martyna Brzuszkiewicz w kategorii solista. Zespół zajął I miejsce. GRATULUJEMY!!!!!