Dnia 7.12.2017r. uczennice klasy siódmej : Ola Wysocka, Julia Lasota, Natalia Suchara i Patrycja Stróżyńska wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie "Poprawna Polszczyzna Na Co Dzień" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Niszczewach. Konkurs składał się z dwóch etapów, w pierwszym uczestnicy wybierali formy poprawne językowo, w drugim dokonywali poprawy tekstu z różnorodnymi błędami językowymi. Najlepiej z zadaniami poradziła sobie Ola Wysocka, która zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło Julii Lasocie. Gratulujemy !
Dnia 01.12.2017r. naszą szkołę zaszczycił swoją obecnością dr A. Zykubek. Wygłosił ciekawy wykład pt. „ Czy człowiek pochodzi od małpy?”.
Przedstawił w swojej prelekcji rozwój osobniczy(ontogenetyczny) człowieka. Uczniowie dowiedzieli się, że każdy z nas ma 200 różnych rodzajów komórek, a dokładniej milion milionów komórek, czyli 1012. Człowiek jest strunowcem, kręgowcem, ssakiem łożyskowym, naczelnym, ortopoidem i hominidem. W naszym materiale genetycznym znajdują się pewne warianty genów neandertalczyka.
Dnia 30.11.2017 r. odbyły się w naszej szkole ANDRZEJKI. Uczniowie przygotowali wróżby, z których szczególnym powodzeniem cieszyło się poznanie imienia przyszłej wybranki / wybranka. Wiele radości przyniosło wylosowanie nazwy przyszłego zawodu. Z tej okazji zorganizowano także dyskotekę, na której wszyscy doskonale się bawili.
Dnia 24.11.2017r.w ramach 8. Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości w Collegium Novum Kujawskiej Szkoły Wyższej odbyło się Dyktando Włocławskie pod patronatem Prezydenta Miasta Włocławek. Poprowadził je dr Adam Wróbel, prof. nzw. KSW. Do pisania zasiedli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz drugich i trzecich gimnazjów. Z potyczkami ortograficznymi zmagało się sześćdziesiąt pięć osób.Naszą szkołę godnie reprezentowały Marta Kaźmierczak i Zuzanna Rybczyńska- uczennice klasy drugiej gimnazjum. Organizatorzy dyktanda to: Studium Języka Polskiego i Kultury Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku oraz Sekcja Filologiczno-Artystyczna Włocławskiego Towarzystwa Naukowego.
Podczas lekcji edukacji dla bezpieczeństwa na temat zagrożeń pożarowych miało miejsce spotkanie ze strażakiem p. Ireneuszem Witczakiem. Uczniowie klasy III mieli możliwość m. in. zapoznać się z przyczynami powstawania pożarów, zasadami postępowania podczas pożarów oraz mogli w sposób praktyczny nauczyć się obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego.
Dnia 08.11.2017 r. odbyła się akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na początku wszyscy odśpiewali hymn państwowy. Szkolni artyści w tym dniu uczcili Polskę radośnie. Poprzez pieśni patriotyczne przywołali w naszej pamięci bohaterów narodowych od czasów najdawniejszych do współczesności. Te historyczne chwile uświetniły różne prezentacje multimedialne. Nie zabrakło również piosenek ukazujących piękno naszego kraju. Podniosłość uroczystości podkreśliła obecność pocztu sztandarowego naszej szkoły.
Uczniowie pięknie zaprezentowali się również podczas uroczystości gminnych z okazji 11 listopada w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Zbrachlinie.
Montaż słowno - muzyczny przygotowały p. J. Błaszczyk-Pyska, p. D. Kaszuba, p. M. Łęgowska i p. M. Dybowski.
W Gazecie Pomorskiej (link poniżej) można przeczytać o wizycie w naszej szkole pana dr Damina Walczaka.
Zespół Szkół w Brudnowie od kilku lat współpracuje z Wydziałem Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu. W dniu 31.10.2017r., na który przypada Światowy Dzień Oszczędzania, szkołę odwiedził dr Damian Walczak, który na co dzień pracuje w Katedrze Zarządzania Finansami Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Gość poprowadził dla uczniów klas VI, VII, II i III gimnazjum wykład pt. "Oszczędzaj bo warto". Uczniowie, oprócz cennych informacji dotyczących oszczędzania,otrzymali również na zakończenie pamiątkowe upominki.
Dnia 23.10.2017r. do naszej szkoły przyjechali artyści z cyrku O'Bimbolando. Uczniowie mieli okazję podziwiać żonglerkę kołami, piłeczkami, pałkami, niezwykłe zdolności akrobatyczne oraz taniec z wężem.
Dnia 19.10.2017 r. uczniowie klasy piątej przedstawili na lekcji języka polskiego efekty pracy metodą projektu. Wcielili się w role bogów greckich. Nie zabrakło wspaniałych atrybutów przygotowanych przez członków grupy. Ta metoda pozwoliła także poszerzyć uczniom swoje wiadomości na temat świata mitów. Uczestnicy na koniec dokonali samooceny, a nauczyciel docenił przede wszystkim niezwykłą kreatywność uczniów.
Dzisiaj odbyła się uroczysta akademia z okazji DEN. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas VII, II Gim i III Gim. Podczas montażu słowno - muzycznego uczniowie klasy I szkoły podstawowej złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Obchody Dnia Nauczyciela uświetniła obecność wójta gminy Waganiec Piotra Kosik oraz emerytowanych nauczycieli.
Dzisiaj odbyła się lekcja strzelania. Uczniowie klas VII, II gim i III gim pod opieką Pana Leszka Cieślaka uczestniczyli w zajęciach strzeleckich.
2 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu chłopcy otrzymali od swoich koleżanek upominki. Dziewczyny także zorganizowały dyskotekę, na której wybrały Mistera Szkoły. W tym roku został nim Kamil Kurczewski. Wszyscy się bardzo dobrze bawili.
29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I - III odwiedzili: Kopciuszek, Pani wiosna, Harry Potter, wojownik rzymski oraz sportowiec. Przybyli bohaterowie czytali dzieciom fragmenty książek z różnych dziedzin życia oraz wspólnie bawili się i śpiewali, w ten sposób promując wśród maluchów czytelnictwo i zamiłowanie do książek. Nie zabrakło także słodkości, którymi częstowały bajkowe postacie.
28.09 2017r. po raz dziewiąty w naszej szkole obchodziliśmy Święto Ziemniaka. Jest to dzień, w którym dzieci razem z rodzicami i nauczycielami świetnie się bawią. Jak co roku w ciekawe konkursy i zabawy włączają się wszyscy uczestnicy tego święta. Tradycją jest ,że rodzice przygotowują pyszny "ziemniaczany" poczęstunek.
„Sprzątanie Świata ” to wspólna lekcja poszanowania środowiska, w której jak co roku nasza szkoła wzięła udział. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Laboratorium Bezpiecznego Internetu T‑Mobile”. Jest to nowy edukacyjny projekt T‑Mobile realizowany wraz z Fundacją Digital University. Ma on na celu uświadamianie uczniom szkół podstawowych jak nieograniczone są możliwości Internetu. Jest to ogromne źródło wiedzy, dzięki któremu można się uczyć, poszerzać swoje horyzonty czy dzielić pasje. Honorowym patronem akcji jest Ministerstwo Cyfryzacji.