Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie na film promujący zasady savoir-vivre'u „Od ignoranta do eleganta".
Uczniwie naszej szkoły z okazji Dnia Ziemi przed budynkiem szkoły wysadzili kwiaty oraz drzewka. Młodzież brała również udział w sprzątaniu okolic Brudnowa.
Uczennice klasy II gimnazjum Zuzanna Rybczyńska i Marta Kaźmierczak wzięły udział w ogólnopolskim konkursie chemicznym Alchemik. Zuzia uzyskała bardzo dobry wynik natomiast Marta otrzymała dyplom uznania. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Podczas imprezy „ Wiosna na Kujawach” został rozstrzygnięty konkurs literacki „ Rymowanka na temat dopalaczy”. Jury w składzie: J. Błaszczyk- Pyska, A. Gajewski i D. Kaszuba oceniło nadesłane prace i wyłoniło zwycięzców.
I miejsce zdobyła Zuzanna Rybczyńska z klasy II gimnazjum.
II miejsce uzyskała Magdalena Kaźmierczak z klasy V szkoły podstawowej.
III miejsce przypadło Szymonowi Marutowi- uczniowi klasy V szkoły podstawowej.
Każda z rymowanek była napisana ośmiozgłoskowcem. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Konkurs był przeprowadzony w ramach projektu „ Dopalacze, odsłona piekła”.
Dnia 21 marca uczniowie naszej szkoły świętowali nadejście Wiosny. Program całej imprezy został opracowany przez Samorząd Uczniowski, wychowawców i innych nauczycieli. W tym roku ten dzień przebiegał pod hasłem „Wiosna na Kujawach".
Rozgrywki sportowe w klasach starszych odbywały się w śmiesznych i nietypowych strojach. Uczniowie klas młodszych przygotowali przepiękne prace plastyczne pt. „Pani Wiosna”.
Oprócz konkursów zręcznościowych uczniowie wykazali się doskonałą wiedzą o Kujawach.
Kandydatki na Miss Wiosny posiadały elementy stroju kujawskiego. Ważny w tym dniu był doping swojej klasy.
W radosnych nastrojach uczniowie przeżyli ten czas w miłej atmosferze. Pokazali, że to szczególne święto można spędzić inaczej niż na wagarach. Klasa II szkoły podstawowej wymiotła wszystkich najlepszą frekwencją w szkole i w nagrodę otrzymała wiosenną miotłę.
Na koniec zwycięskie klasy otrzymały dyplomy i prezenty. Dla wszystkich był wielki kosz słodyczy.
19.03.2018r. w naszej szkole odbył się wykład na temat "Józef Piłsudski - Ojciec Niepodległości", który wygłosił pan dr.Zbigniew Girzyński. W wykładzie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele.
15 marca 2018 uczniowie naszej szkoły wzięli po raz kolejny udział w konkursie Kangur Matematyczny. Jest to konkurs międzynarodowy, który odbywa się w całej Europie. Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów: najmłodsi to uczniowie klasy 2 szkoły podstawowej, a najstarsi z klasy 2 gimnazjum. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki konkursu, które będą znane w maju.
„Tylko słabi gracze biorą dopalacze” – pod takim hasłem przebiegał tegoroczny gminny turniej w piłce siatkowej, który odbył się 12.03.2018 r. Wzięły w nim udział drużyny z gimnazjum w Zbrachlinie i Brudnowie. Rozegrano mecze w dwóch kategoriach – chłopców i dziewcząt. W tym roku mistrzami gminy zostały drużyny z Brudnowa.
W dniach 5 – 9.03.2018 został zorganizowany tydzień bez przemocy. Przebiegał on pod hasłem „WSZYSCY JESTEŚMY RÓWNI”.
Dzień pierwszy – DZIEŃ CISZY. W tym dniu staraliśmy się cicho zachowywać, rozmawiać, nie krzyczeć. W poniedziałek chodziliśmy ubrani na niebiesko.
Dzień drugi – DZIEŃ RADOŚCI. Mówiliśmy osobom z klasy i innym dobre rzeczy. W tym dniu kolorem dominującym był czerwony.
Dzień trzeci – DZIEŃ PRZYJAŹNI. W tym dniu przynieśliśmy do szkoły słodycze, którymi podzieliliśmy się z młodszymi dziećmi. Mówiliśmy sobie miłe rzeczy. Symbolem tego dnia był kolor pomarańczowy.
Dzień czwarty – DZIEŃ TROSKI. Troszczyliśmy się o drugiego człowieka, o kolegę, koleżankę, zwierzęta i rośliny. Dbaliśmy o to, żeby każdy czuł się dobrze. W czwartek ubraliśmy się na zielono.
Dzień piąty – DZIEŃ GRZECZNOŚCI. W tym dniu staraliśmy się częściej używać „magicznych słów”: proszę, dziękuję, przepraszam. Nasze stroje przyozdobione były kolorem żółtym i białym.
Dnia 08.03.2018r. obchodziliśmy Dzień Kobiet. Pan Dyrektor i chłopcy naszej szkoły przygotowali krótki montaż słowno- muzyczny. Nie zabrakło miłych życzeń, wiosennych kwiatów i sentymentalnej muzyki w wykonaniu chłopców grających na instrumentach dętych. W tym dniu została wybrana także Miss Szkoły. Tego szczególnego zaszczytu dostąpiła Kinga Lisińska- uczennica klasy czwartej.
W oczekiwaniu na koronację można było posłuchać ulubionej muzyki.W przerwach międzylekcyjnych wszyscy doskonale się bawili.
Podczas ferii zimowych uczniowie wzięli udział w ciekawych zajęciach, podczas których wykazali się umiejętnościami plastycznymi, kulinarnymi, językowymi, matematycznymi, przyrodniczymi i informatycznymi. Uczestniczyli w licznych zabawach i grach.
Jak co roku w Zespole Szkół w Brudnowie zorganizowano zabawę choinkową, która odbyła się 08.02.2018r. Zabawy, wspólne tańce, poczęstunek i dyskoteka uatrakcyjniły karnawałowy czas uczniom naszej szkoły i umożliwiły integrację społeczności szkolnej. Podczas imprezy podsumowano konkursy "CZTERY PORY ROKU - ZIMA" oraz "WZOROWĄ ŁAZIENKĘ".
Dnia 07.02.2018r. odbyły się spotkania uczniów naszej szkoły ze strażakami i z policjantami. Zaproszeni goście przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas ferii. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną i dowiedzieli się, jak mają się zachować podczas zabaw zimowych. Rozmówcy szczegółowo odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów, którzy zapamiętali, że tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą im cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie bezpiecznie.
Dnia 30.01.2018r. naszą szkołę odwiedził absolwent Kamil Kmieć. Obecnie jest on uczniem Liceum Lotniczego w Dęblinie.
Kamil opowiadał, jak przebiega codzienne życie z dala od domu rodzinnego. Starał się zachecić do wyboru tej szkoły.
Chociaż styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych chwil, wyróżniamy takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu.To święto kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie ich stało się tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.
Ta wspaniała impreza odbyła się 22 stycznia 2018 roku. Na wstępie p. dyrektor Artur Gajewski przywitał przybyłych gości ciepłymi słowami i złożył serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W kolorowo udekorowanej sali dzieci z klas 0-III wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Nie zabrakło również wspólnych zabaw i konkursów. Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami, a rodzice zadbali o słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Wnuczęta, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje szczere uczucia za trud włożony w ich wychowanie.
Dnia 15.01.2018r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami odwiedzili Ośrodek Pomocy Społecznej w Grabiu. Wizyta i przedstawienie Jasełek sprawiły ogromną radość zarówno podopiecznym Ośrodka, jak i samym uczniom. Spotkanie to stało się okazją do poznania się oraz wywołało uśmiech i łzy radości z powodu wzajemnego obdarowywania się.
12 stycznia 2018 r. uczniowie klasy 2 gimnazjum z Zespołu Szkół w Brudnowie uczestniczyli w zajęciach pn. "Noc biologów" organizowanych przez Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UMK w Toruniu. Gimnazjaliści wzięli udział w warsztatach nt. ludzkiego ciała "Rana prawdę Ci powie" i "Maszyneria ludzkiego ciała" oraz w wykładach o życiu zwierząt "Rodzicielstwo ponad wszystko" i "Milczenie pszczół". Uczestniczyli również w konkursach i zabawach dotyczących wiedzy biologicznej. Uczestnicy "Nocy biologów" wrócili pełni wrażeń, a także bogatsi w wiedzę biologiczną. Uczniowie otrzymali interesujące nagrody.
22 grudnia jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach wigilijnych, na których składali sobie życzenia i wręczali podarki. Następnie odbyły się jasełka bożonarodzeniowe, podczas których młodzież wykazała się doskonałą grą aktorską, a całość dopełniała wspaniała sceneria.
Dnia 16.12.2017r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Toruniu odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego organizowanego przez Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. Naszą szkołę godnie reprezentowała Zuzanna Rybczyńska-uczennica klasy II gimnazjum.
Na etapie II konkursu obowiązywał zakres wiadomości i umiejętności z podstawy programowej, łącznie z zasadą kumulatywności oraz literatura z etapu szkolnego. Zakres merytoryczny został poszerzony o utwory literackie oraz wiedzę o gatunkach, które teksty te reprezentowały: Marcin Szczygielski, Teatr Niewidzialnych Dzieci, Justyna Sobolewska, Książka o czytaniu, Wisława Szymborska, tom Chwila, Adam Mickiewicz Grażyna, Leon Kruczkowski Niemcy, też słuchowisko radiowe w reż. Jerzego Rakowieckiego
Ponadto uczennica zmagała się z rozpoznawaniem rodzajów literackich, środkami stylistycznymi (fonetycznymi, leksykalnymi, składniowymi i tropami stylistycznymi) wraz ze wskazaniem ich funkcji. Obowiązywały również: umiejętność interpretacji fragmentów prozy/dramatu/poezji, analiza języka bohaterów, stylizacje, rozwój teatru i dramatu polskiego w XX wieku; poetyka teatru telewizji i słuchowiska radiowego.
Uczniowie naszej szkoły nagrali krótki filmik z okazji Świąt Bożego Narodzenia i wysłali go do Banku Dobrych Życzeń. Nasza realizacja spodobała się i życzenia świąteczne było można obejrzeć w TVP 1 17 grudnia o godzinie 11.05 w bloku reklamowym.