15 października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas tej uroczystości pierwszoklasiści szkoły podstawowej i gimnazjum z powagą i zaangażowaniem złożyli uroczystą przysięgę . Po ślubowaniu Dyrektor szkoły przystąpił do pasowania uczniów. Maluchy otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Następnie przedstawiły program artystyczny. Z przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po występie maluchów było przedstawienie uczniów klasy I gimnazjum. Gimnazjaliści słowami wierszy, zabawnych scenek i piosenek wyrazili wdzięczność i podziękowanie nauczycielom za ich trud i pracę. Na koniec były życzenia i symboliczne kwiatki.
Lubelski Festiwal Nauki to największa impreza naukowa w tym mieście mająca na celu:
Od trzech lat najlepsi uczniowie naszej szkoły wyjeżdżają we wrześniu na LFN.
Głównym celem wyjazdu jest rozwijanie wiedzy i zainteresowań uczniów.
Podczas pobytu poznają nowoczesne metody pracy badawczo-naukowej, uczą się obsługi sprzętu laboratoryjnego, nabywają wiedzę z zakresu przedmiotów biologicznych, chemicznych, fizycznych, matematycznych i historycznych, nabywają umiejętności odbioru szeroko pojętej sztuki i kultury oraz kształcą właściwe zachowanie się w miejscach nowych – nieznanych, m.in. pracowniach naukowych, na uniwersytecie.
Co roku inna wyższa uczelnia lubelska jest głównym organizatorem festiwalu. Inne jest też hasło przewodnie.
Jeden dzień spędzili w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie
Podczas uroczystości podsumowania XII LFN zostały wręczone nagrody-Noble dla najlepszych projektów w tegorocznej edycji Festiwalu (w 12 kategoriach).
Najlepszy pomysł na uczestnictwo w Festiwalu - uczestnicy z najodleglejszego miejsca Polski
W ciągu ostatnich trzech lat uczniowie nasi wzięli udział w 50 projektach Lubelskiego Festiwalu Nauki.
Dnia 21.09.2015r. uczniowie klasy szóstej i gimnazjaliści w ciechocińskim kinie „ Zdrój” obejrzeli film „Mały Książę” w reżyserii Marka Osborne’a. Najnowsza ekranizacja książki A. de Saint- Exupe’ry’ego wszystkim bardzo się podobała.
Ta wielowymiarowa, zachwycająca bajka o samotności, potrzebie miłości, dorastaniu i odnajdywaniu w dorosłym dziecka nie straciła na treści. Najważniejsze morały zawarte w książce przewijały się przez ekran w refleksyjnej formie.
Największą zaletą interpretacji M. Osborne’a była zachwycająca strona wizualna. Reżyser postanowił część współczesną zrealizować za pomocą atrakcyjnej i perfekcyjnie wygładzonej animacji komputerowej.
Po projekcji filmu uczestnicy wycieczki udali się do pobliskiej pizzerii „ U Tomaszka”, a potem na krótki spacer po mieście.
Wyjazd zorganizowały p. Marlena Łęgowska i Dorota Kaszuba.
1 września uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2015/2016. Uroczysta inauguracja rozpoczęła się mszą św o godzinie 9.00. Po mszy wszyscy przeszli do szkoły. Tam zabrał głos pan Dyrektor oraz Wójt Gminy Waganiec Pan Piotr Kosik. Na koniec wychowawcy spotkali się ze swoimi wychowankami.
W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła współpracowała z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu realizując projekt "Świadomie ubezpieczony - krok ku dorosłości". Uczniowie m.in. uczestniczyli w wykładzie przeprowadzonym przez dr Damiana Walczaka na Wydziale Ekonomii, poznawali tajniki wiedzy ekonomicznej. W czerwcu gimnazjaliści: D. Malicka, P. Stróżyński, T. Marszewski uczestniczyli w konkursie wiedzy ekonomicznej rywalizując również z wieloma uczniami szkół średnich. Opiekunem uczniów była mgr M. Kulińska. Uczennica naszej szkoły, Dominika Malicka, zajęła 4. miejsce w tym konkursie. Nagrodę otrzymała z rąk prof. B. Kołosowskiej. Gratulujemy i życzymy sukcesów w klasie trzeciej gimnazjum!
26 czerwca ucziowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły uroczyście zakończyli rok szkolny 2014/2015. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. Po mszy w szkole zabrał głos pan Dyrektor. Później odbyła się krótka część artystyczna. Na koniec wychowawcy spotkali się w klasach ze swoimi wychowankami.
25 czerwca klasa trzecia usłyszała ostatni dzwonek. Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Trzy osoby dostały takie świadectwa z biało-czerwonym lampasem. Prymuską została Julia Gronowska. Na jej świadectwie było aż 12 ocen celujących. Gratulujemy Julce i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkim absolwentom życzymy słonecznych i udanych wakacji.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie filmowym „Wyróżnij się energią. Oszczędzaj prąd”. Fundatorem nagród w konkursie jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Celem konkursu jest promowanie i utrwalanie w świadomości społecznej konieczności oszczędnego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, w trosce o środowisko naturalne oraz zasobność portfela.
https://www.youtube.com/watch?v=HzwkvBdNRts&feature=youtu.be
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM INTERNAUTOM ZA ODDANE GŁOSY NA NASZ FILM. Dzięki Wam udało nam się zdobyć II wyróżnienie. Wygraliśmy dysk przenośny 250 GB.
https://www.youtube.com/watch?v=-tZ9OHefnGI&feature=youtu.be
Dnia 27.05.2015r. w Zespole Szkół w Brudnowie odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „O Złote Pióro Wójta Gminy Waganiec” zorganizowana przez panie D. Kaszubę, M. Berkowską, J. Błaszczyk- Pyskę oraz A. Kopeć-Strzelewicz .
Głównymi celami konkursu było:
-rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego,
-kształtowanie nawyku prawidłowego stosowania zasad ortografii i interpunkcji.
W konkursie brało udział 18-u uczestników, którzy zmagali się z trudnościami ortograficznymi w dwóch etapach: dyktandzie konkursowym dla szkoły podstawowej i gimnazjum oraz testu ze znajomości zasad pisowni.
Wychodząc naprzeciw postępowi technologicznemu, głównymi nagrodami były tablety multimedialne ufundowane przez Pana Piotra Kosika – Wójta Gminy Waganiec. Sponsorem pozostałych nagród rzeczowych byli p. Anna i Marek Linkowie – właściciele gospodarstwa rolnego z Wiktoryna oraz SKOK Kujawiak z Włocławka.
Szkołę podstawową i gimnazjum reprezentowali uczniowie z Brudnowa, Konecka, Świętego i ze Zbrachlina.
I miejsce i główną nagrodę w kategorii szkół podstawowych otrzymała Wiktoria Kaszuba- uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej im. I. J. Paderewskiego ze Zbrachlina .
II miejsce- Daniel Gapski– uczeń klasy V Szkoły Podstawowej im. I. J. Paderewskiego ze Zbrachlina.
III miejsce-Zuzanna Rybczyńska – uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Brudnowie.
W kategorii gimnazjum najlepszą okazała się Julia Gronowska uczennica klasy III Gimnazjum w Brudnowie.
II miejsce zdobyła Klaudia Szczesna- uczennica klasy I Gimnazjum w Brudnowie.
III miejsce - Natalia Szymańska – uczennica klasy III Gimnazjum im. I. J. Paderewskiego ze Zbrachlina.
Dzięki pomocy finansowej sponsorów wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i cenne upominki, natomiast opiekunowie podziękowania. Osobą koordynującą działania na rzecz konkursu był pan T. Szudzik – Dyrektor Zespołu Szkół w Brudnowie.
1.Konkurs zostanie przeprowadzony dnia 27.05.2015r. w Zespole Szkół w Brudnowie. Uczestnicy wraz z opiekunami proszeni są o stawienie się o godz. 9.00 w budynku szkoły.
2.Wypełnione karty zgłoszenia uczestników konkursu (w załączeniu lub do pobrania ze strony: zsbrudnowo.edupage.org) należy przesłać do 20.05.2015r. na adres:
Zespół Szkół w Brudnowie,
Brudnowo 25, 87-731 Waganiec
lub e-mail: zsbrudnowo@onet.pl.
Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 54 273 03 87.
Załączniki:
Regulamin_Miedzyszkolnego_Konkursu_Ortograficznego_-2015(1).docx
Karta_zgloszenia_uczestnikow_-_2015.docx
W dniu 17 kwietnia 2015 roku w Collegium Novum WSHE odbyło się „Dyktando Włocławskie” pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Włocławek pana Marka Wojtkowskiego.
Organizatorami tego szczególnego przedsięwzięcia były : Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna oraz Włocławskie Towarzystwo Naukowe.
Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Szczesna- uczennica kl. I gimnazjum, Dominika Malicka i Bartosz Kozłowski – uczniowie kl. II gimnazjum. |
Prowadzącym był dr Adam Wróbel prof. nadzw. WSHE.
Instytut Rozwoju Oświaty z Warszawy przyznał tytuł LAUREATA za zajęcie 3. miejsca oraz nagrodę książkową uczennicom klasy III gimnazjum Julii Gronowskiej i Klaudii Kościuk.
Wyróżnienia otrzymali:
Klaudia Szczesna z kl. I gimnazjum za zajęcie 11. miejsca
Zuzanna Rybczyńska z kl. 5 szkoły podstawowej za zajęcie 12. miejsca
Joanna Tokarska z kl. I gimnazjum za zajęcie 15. miejsca
Emilia Wojciechowska z kl. II gimnazjum za zajęcie 15. miejsca
Bartosz Lasota z kl. V oraz Bartosz Kozłowski z kl. II gimnazjum otrzymali dyplomy uznania za udział w olimpiadzie.
zorganizowane w grudniu 2014r. przez Instytut Rozwoju Oświaty w Warszawie
W dyktandzie brało udział 5 osób - dwie z klasy V i trzy z klasy III gimnazjum.
Wszyscy otrzymali wyróżnienia.
Zuzanna Rybczyńska- wyróżnienie za zajęcie 6. miejsca
Bartosz Lasota - wyróżnienie za zajęcie 6. miejsca
Julia Gronowska – wyróżnienie za zajęcie 11. miejsca
Klaudia Kościuk – wyróżnienie za zajęcie 11. miejsca
Andżelika Kotowska – wyróżnienie za zajęcie 11. miejsca
W szkole podstawowej brało udział 1799 uczestników, a w gimnazjum 537 osób.
Nasza szkoła brała udział w konkursie WZOROWA ŁAZIENKA. Za udział otrzymaliśmy 100 sztuk płynu Domestos.
Dnia 28.11.2014 r. gościł w naszej szkole dr Andrzej Zykubek. Wygłosił wykład pt. Czy mózg człowieka jest wyjątkowy? W spotkaniu brali udział uczniowie kl. I -III gimnazjum. Po prelekcji starali się odpowiedzieć na pytanie: „ Czy leniwiec może wysłać SMS, w którym poprosi o dojrzałą pomarańczę”?
Prowadzący wszystkich zainteresował również ciekawostkami kosmicznymi. Słuchacze dowiedzieli się, że sonda „ Rosetta” po przeszło dziesięciu latach zakończyła swoja misję. Jej zadaniem było wejście na orbitę wokół jądra komety 67/P Czurimow- Gierasimienko i osadzenie na jego powierzchni lądownika. Philae zdążył zdobyć pierwsze próbki z powierzchni komety. Znalazł cząstki organiczne -takie, z których składają się żywe organizmy.
Baterie Philae wyczerpały się i obecnie jest w stanie uśpienia. Być może uda się wybudzić lądownik, kiedy warunki oświetleniowe na komecie zmienią się, a ona sama zbliży się do Słońca.
Kometa została odkryta w 1969 r., jej średnica wynosi 4 km, prędkość 135 tys. km/h, masa 10 mld ton.
https://www.youtube.com/watch?v=1vzAKtAco-Q
Dnia 07.11.14r. uczniowie pod kierunkiem p. M. Łęgowskiej oraz D. Kaszuby przygotowali uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Na początku wszyscy odśpiewali hymn państwowy. Uczniowie przybliżyli obecnym momenty w historii Polski, kiedy musieliśmy walczyć o wolność i suwerenność państwa. Recytowali wiersze związane z odzyskaniem niepodległości w 1918r. Artyści zaprezentowali się w wojskowych strojach. Swoją radość wyśpiewali słowami piosenek patriotycznych. Próbowali wskrzesić wzruszenie tych, którzy po ponad stu latach niewoli wywieszali polskie flagi, przywracali polski język do szkół i tworzyli na nowo podwaliny polskiej państwowości.
W trakcie inscenizacji niektórzy uczniowie zapalili znicze przy brzozowych krzyżach, chcąc w ten symboliczny sposób uczcić pamięć tych wszystkich, którzy za wolność naszej Ojczyzny oddali swoje życie.
O profesjonalną oprawę muzyczną i dobór repertuaru zadbał p. T. Szudzik. Dekorację wykonała pani A. Kopeć- Strzelewicz. Tę historyczną chwilę uświetniła prezentacja multimedialna przygotowana przez p. J. Błaszczyk- Pyskę. Podniosłość uroczystości podkreśliła obecność pocztu sztandarowego naszej szkoły.
Montaż słowno- muzyczny uczniowie przedstawili także podczas gminnych obchodów z okazji Święta Niepodległości w Kościele Parafialnym w Zbrachlinie oraz na „ wieczornicy patriotycznej” zorganizowanej dla społeczności lokalnej.
7 listopada uczniowie klas młodszych ze Szkoły Podstawowej w Brudnowie włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,,Śniadanie daje moc”. Dzieci z wielką niecierpliwością czekały na ten dzień. Miały okazję samodzielnie przygotować kanapkę. Zgodnie z hasłem, że jedzenie musi być urozmaicone na stole królowały warzywa, owoce, soki. Była to nie tylko świetna zabawa ale okazja do pogłębienia wiedzy na temat prawidłowego odżywiania się . Dzieci uświadomiły sobie , że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia i co należy jeść , aby mieć siłę do nauki i zabawy .Uwieńczeniem akcji było wspólne spożycie tego co znajdowało się na stole.
14 października to Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji 13.10.2014 roku odbyła się uroczystość. Uczniowie podziękowali nauczycielom za trud i wysiłek włożony w ich wychowanie i nauczanie. Były życzenia i symboliczne kwiatki. W tym dniu maluchy z klasy I szkoły podstawowej i młodzież klasy I gimnazjum złożyli ślubowanie. Uczniowie przyrzekali swą postawą i pilnością przynosić chlubę swojej szkole.
Nasza szkoła wzięła udział w konkursie Tesco dla Szkół - „Kulinarni odkrywcy”.. Uczniowie nagrali film o przyrządzaniu zdrowych dań i niemarnowaniu żywności i proszą o oddawanie głosów. Film można obejrzeć na stronie Tesco dla szkół.
https://www.youtube.com/watch?v=cvVnGIlHG3o&feature=youtu.be