18.10.2016r. klasa 3 gimnazjum wzięła udział w konferencji w Ciechocinku "Stop dopalaczom". Zaprezentowano filmy i prezentacje multimedialne, które pokazywały skutki używania dopalaczy i warunki w jakich one powstają. Podczas spotkania była również mowa o konsekwencjach prawnych posiadania narkotyków i profilaktyce. Na koniec młodzież mogła podziwiać tańce ludowe zaprezentowane przez zespół folklorystyczny aleksandrowskiego ZS nr 1.
Dnia 12.10.2016r. odbyła się wycieczka do Warszawy. Jej głównym celem było obejrzenie spektaklu „Zemsta” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Przedstawienie urozmaiciła muzyka Piotra Rubika.
Obsada „ Zemsty”:
Cześnik Raptusiewicz: Daniel Olbrychski
Rejent Milczek: Piotr Cyrwus
Klara: Marta Kurzak
Wacław: Paweł Krucz
Podstolina: Joanna Trzepiecińska
Papkin: Jarosław Gajewski
Dyndalski: Stefan Szmidt
Śmigalski: Adam Biedrzycki
Perełka: Antoni Ostrouch
Mularz I: Henryk Łapiński
Mularz II: Wojciech Czerwiński
Rolę Cześnika Raptusiewicza reżyser powierzył Danielowi Olbrychskiemu. Porywczy szlachciura, pieniacz i raptus, choć już w nieco podeszłym wieku, wciąż jest pierwszy do szabli. Przypomina Sienkiewiczowskich bohaterów, z których odgrywania przecież Olbrychski znany jest najlepiej. Partnerował mu Piotr Cyrwus jako Rejent Milczek, który mimo habitopodobnego kontusza i złożonych rąk nie ustępował mu w porywczości, maskowanej słynną mantrą - „Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba". Doskonale wypadła też Podstolina w interpretacji Joanny Trzepiecińskiej, której kwestie wybrzmiewały z charakterystycznym kresowym zaśpiewem. Na plan pierwszy wybił się Papkin w rewelacyjnym wykonaniu Jarosława Gajewskiego. Świetnie wygrywał komediowy rys swojej postaci, dwoił się i troił na scenie. Podtrzymywał dynamizm akcji, a przy tym subtelnie nawiązywał kontakt z publicznością.
Dla uczniów była to rewelacyjna szansa, żeby tekst Fredry, miejscami być może trudny, na scenie ożył i pokazał swój aktualny potencjał. To prawdziwa lekcja literatury - na której z pewnością młodzież się nie nudziła. Świadczyły o tym żywiołowe brawa na koniec spektaklu, wyklaskiwane w rytm skocznego „Oj, kot" w aranżacji Piotra Rubika.
zdjęcia - źródło:http://teatrpolski.waw.pl/pl/spektakle/spektakle_w_repertuarze/?id_act=267
13 października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas tej uroczystości pierwszoklasiści szkoły podstawowej i gimnazjum z powagą i zaangażowaniem złożyli uroczystą przysięgę . Po ślubowaniu Dyrektor szkoły przystąpił do pasowania uczniów. Maluchy otrzymały upominki. Uczniowie podziękowali za trud i wysiłek swoim nauczycielom pięknym występem artystycznym oraz wręczyli im kwiaty.
W miesiącu wrześniu najlepsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIII Lubelskim Festiwalu Nauki. Gimnazjaliści wzięli udział w wielu projektachna np. "Matma da się lubić, czyli gry i zabawy matematyczne dla każdego", "Wirtualna przestrzeń- technologie 3D"; "Gdzie ukryte są barwy w roślinie?"; "Neuromagia czyli o tym, jak wkręcają nas iluzjoniści". Zajęcia były dla uczniów niezwykle interesujące.
1 września uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2015/2016. Uroczysta inauguracja rozpoczęła się mszą św o godzinie 9.00. Po mszy wszyscy przeszli do szkoły. W tym roku powitał zebranych p. Artur Gajewski, nowy dyrektor naszej placówki, któremu życzymy wielu sukcesów zawodowych i osobistych, cierpliwości i wyrozumiałości dla pracowników i uczniów. Na koniec wychowawcy spotkali się ze swoimi wychowankami.
W głosowaniu internautów na najlepszy film w drugiej edycji konkursu "Postaw na Słońce" zwyciężył nasz film. Bardzo dziękujemy za Wasze głosy.
Nasza szkoła bierze udział w konkursie filmowym - 30 laboratoriów na 30 lecie ADAMEDU. Nasz film pt. "Chemia w kuchni" został wysoko oceniny przez internautów i dostał się do kolejnego etapu. Dziękujemy za Wasze głosy.
24 czerwca ucziowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły uroczyście zakończyli rok szkolny 2015/2016. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. Po mszy w szkole zabrał głos pan Dyrektor. Uczniowie wyróżniający się w nauce otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody. Na koniec wychowawcy spotkali się w klasach ze swoimi wychowankami.
23 czerwca uczniowie klasy trzeciej otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Trzy osoby dostały takie świadectwa z biało-czerwonym lampasem. Wszystkim absolwentom życzymy słonecznych i udanych wakacji.
W dniu 16 czerwca 2016 r. ogłoszone zostały wyniki tegorocznej edycji Dyktanda Włocławskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Włocławek. Zmagania z poprawną polszczyzną adresowane były do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Włocławka i terenu b. województwa włocławskiego. Zgłosiło się ponad 25 szkół. Dyktando pisało 55 uczniów.
Zgodnie z zapisami regulaminu przyznano 3 nagrody: I, II i III miejsce. Podjęta została decyzja o przyznaniu 7 wyróżnień. Organizatorem Dyktanda Włocławskiego było Studium Języka Polskiego i Kultury Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku pod kierownictwem dr. Adama Wróbla, prof. nzw. KSW.
Pierwszą nagrodę ufundował Patron honorowy – Prezydent Miasta Włocławek dr Marek Wojtkowski.
W uroczystym ogłoszeniu wyników Dyktanda Włocławskiego udział wzięli: Rektor prof. nadzw. dr hab. Stanisław Kunikowski, Zastępca Prezydenta Miasta Włocławek ds. edukacji i spraw społecznych dr Barbara Moraczewska oraz twórca dyktanda - dr Adam Wróbel, prof. nzw. KSW
Laureaci Dyktanda Włocławskiego 2016
I Miejsce - Mateusz Szymczak, uczeń Gimnazjum Zespół Placówek Oświatowych im. hm. Janka Bytnara „Rudego” w Lubieniu Kujawskim. Nauczyciel prowadzący: mgr Zdzisława Lewandowska
II Miejsce - Klaudia Szczesna – uczennica Zespołu Szkół w Brudnowie. Nauczyciel prowadzący – mgr Dorota Kaszuba
III Miejsce – Lidia Sobczak - uczennica Publicznego Gimnazjum im. Ziemi Kujawskiej w Osięcinach. Nauczyciel prowadzący – mgr Ewa Staniszewska
Wyróżnienia
Nasz szkoła bierze udział w 10 edycji programu „Kolorowe boiska... czyli Szkolna Pierwsza Liga”, którego fundatorem jest FFiL Śnieżka SA. W ramach konkursu można wygrać wielofunkcyjne, nowoczesne boisko. Nagraliśmy film promujący naszą placówkę . Dziękujemy za Wasze głosy!
Link do filmu:
1.Konkurs zostanie przeprowadzony dnia 24.05.2016r. w Zespole Szkół w Brudnowie. Uczestnicy wraz z opiekunami proszeni są o stawienie się o godz. 9.00 w budynku szkoły.
2.Wypełnione karty zgłoszenia uczestników konkursu (w załączeniu lub do pobrania ze strony: zsbrudnowo.edupage.org) należy przesłać do 17.05.2016r. na adres:
Zespół Szkół w Brudnowie,
Brudnowo 25, 87-731 Waganiec
lub e-mail: zsbrudnowo@onet.pl.
Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 54 273 03 87.
Załączniki:
Regulamin_Miedzyszkolnego_Konkursu_Ortograficznego_2016.docx
22 kwietnia 2016 r. Klaudia Szczesna - uczennica klasy II gimnazjum wzięła udział w Dyktandzie Włocławskim i godnie reprezentowała naszą szkołę.
Konkurs zorganizowany został w ramach VII Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości przez Studium Języka Polskiego i Kultury Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku oraz Sekcję Filologiczno-Artystyczną Włocławskiego Towarzystwa Naukowego.
Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zmagali się z ortograficznymi zawiłościami w Collegium Novum KSW.
Prowadzącym był dr Adam Wróbel prof. nadzw. KSW.
Uczennica klasy II gimnazjum, Klaudia Szczesna, uzyskała bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”, który odbył się w marcu 2016 roku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
21.03.2016r. uczniowie naszej szkoły świętowali nadejście wymarzonej pory roku- WIOSNY. Na początku uczniowie poszczególnych klas przedstawili zagrożenia ze strony dopalaczy i narkotyków. Następnie odbyły się konkursy na najpiękniejszą panią WIOSNĘ, Marzannę i palmę wielkanocną. Młodzież wzięła również udział w konkursie karaoke.W obchody pierwszego dnia wiosny włączyli się aleksandrowscy policjanci, którzy wraz z uczniami kontrolowali kierowców. Za wzorową postawę za kierownicą nagradzali jabłkiem, zaś za wykroczenia karali kwaśną cytryną. Na koniec zaśpiewał wszystkim zespół DYNAMITKI. |
Ogólnopolskie Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów |
W dyktandzie brało udział 5 osób - dwie z klasy VI i trzy z klas II i III gimnazjum. Klaudia Szczesna otrzymała przyznany przez Instytut Rozwoju Oświaty w Warszawie tytuł LAUREATA za zajęcie 3. miejsca i nagrodę książkową. Wyróżnienia otrzymali: Emilia Wojciechowska - wyróżnienie za zajęcie 9. miejsca Zuzanna Rybczyńska - wyróżnienie za zajęcie 13. miejsca Dyplomy uznania za udział w dyktandzie otrzymali: Nikodem Ratajczyk - uczeń klasy VI (16 miejsce) Kamil Kmieć - uczeń kl. II gimnazjum (31 miejsce) W szkole podstawowej brało udział 1795 uczestników, a w gimnazjum 775 osób.
************************************************************************
Ogólnopolska Olimpiada z języka polskiego „PIONIER 2015” Wyróżnienia w otrzymali: Klaudia Szczesna z kl. II gimnazjum za zajęcie 9. miejsca Bartosz Lasota z kl. VI szkoły podstawowej za zajęcie 10. miejsca Zuzanna Rybczyńska z kl. VI szkoły podstawowej za zajęcie 11. miejsca Joanna Tokarska z kl. II gimnazjum za zajęcie 12. miejsca Kamil Kmieć z kl. II gimnazjum za zajęcie 15. miejsca Dyplomy uznania za udział w olimpiadzie otrzymali uczniowie z kl. III gimnazjum: Dominika Malicka, Bartosz Kozłowski i Patryk Stróżyński. |
W dniu 15 stycznia 2016 r. gimnazjaliści z naszej szkoły uczestniczyli, pod opieką p. Marzeny Kulińskiej, w Nocy Biologów w Toruniu na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UMK w Toruniu. Uczniowie wzięli udział w wykładach i warsztatach na temat: „Tajemnice krwi”, „Wojny w alkowie, czyli walka płci”, „Kolory natury”, „Czy warto jeść grzyby?”, „O grzybach hodujących glony”. Zajęcia były dla uczniów, jak to ocenili, niezwykle interesujące. Zapewne będzie to dla nich niezapomniana noc…
Dnia 10.11.2015 r. odbył się Festiwal Piosenki Patriotycznej z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Konferansjerami uroczystości byli: Dominika Malicka, Klaudia Szczesna, Bartosz Kozłowski i Patryk Stróżyński. Poprzez symboliczne wejście z kwiatami biało- czerwonymi na tle prezentacji multimedialnej „Żeby Polska była Polską” oddali hołd wszystkim bohaterom, którzy dla wolności kraju oddali swe życie.
Uczniowie w tym dniu uczcili Polskę radośnie. Przez pieśni patriotyczne przywołali w naszej pamięci bohaterów narodowych od czasów najdawniejszych do współczesności. Każdą piosenkę poprzedzał krótki komentarz będący także opisem dziejów Polski.
Uroczystości towarzyszyła sentencja „ Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”.
Festiwal przygotowały p. M. Łęgowska i D. Kaszuba. Dekorację wykonała p. A. Kopeć- Strzelewicz a prezentację multimedialną p. J. Błaszczyk- Pyska. O oprawę muzyczna zadbał p. T. Szudzik wraz z zespołem. Na „Patriotycznym Śpiewaniu” spotkała się również społeczność lokalna.
6 listopada uczniowie klas młodszych kolejny raz wzięli udział w akcji ,,Śniadanie daje moc”. Wszyscy zebrali się w świetlicy szkolnej , aby wspólnie przygotować posiłek. W zorganizowanie akcji zaangażowali się rodzice, którzy zaopatrzyli swoje dzieci w produkty potrzebne do przygotowania zdrowego śniadania. Dzięki nim na stole znalazły się owoce i kolorowe kanapki, na których były pomidor, ogórek , rzodkiewka, ser żółty, jajko. Można było posmakować miodu, dżemu, twarożku, wielu gatunków pieczywa i wypić kakao. Wspólna praca dała wspaniałe rezultaty – kanapki wszystkim smakowały, były bardzo dobre i szybko zniknęły z talerzy. Udział w akcji był dla uczniów nie tylko wspaniałą zabawą, ale szansą na integrację szkolnej społeczności , wpłynął na zwiększenie świadomości zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.