Dnia 18.10.2018 przedszkolaki spotkały się z panem Grzegorzem Kurczewskim - myśliwym. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat życia leśnych zwierząt, pracy w lesie oraz zagrożeń związanych z wycieczkami do lasu. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Kurczewskiemu za spotkanie.
19.10.2018r. uczniowie klas I-III brali udział w prelekcji z udziałem p.Grzegorza Kurczewskiego, który jest myśliwym. Dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta żyją w naszej okolicy, co je charakteryzuje a także jak należy z nimi postępować. Uczniowie podarowali mieszkańcom lasów pokarm na zimę w postaci kasztanów. Dziękujemy p.G.Kurczewskiemu za ciekawe spotkanie i otrzymane upominki.
Nauczyciele języka polskiego i matematyki biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Lepsza szkoła".
Nasza szkoła wzięła udział w polskiej akcji społecznej propagującej znajomość literatury narodowej NARODOWE CZYTANIE. Więcej o naszym udziale w tej akcji można przeczytać na oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (link poniżej).
19.10.2018r. dzieci z klas 1, 2 i 3 dzięki uprzejmości Pana Mariusza Malickiego, mogły uczestniczyć w wycieczce tramwajem konnym i cieszyć się ostatnimi promykami jesiennego słońca. Uczniowie podziwiali Las w Konecku, zachwycali się wyglądem drzew, kolorowymi, mieniącymi się w słońcu liśćmi i byli zainteresowani wypatrywaniem leśnych zwierzątek. Po spacerze, dzieci miło spędziły czas na polanie jedząc kiełbaski z grilla. Drogę powrotną do Szkoły umilał śpiew uśmiechniętych i zadowolonych z wyjazdu uczniów.
W niedzielę 14 października przeżywaliśmy XVIII Dzień Papieski pod hasłem ,,Promieniowanie Ojcostwa" w Kościele parafialnym po Mszy Świętej o godzinie 11.30 wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół w Brudnowie pod kierunkiem p.Przemysława Bojarowskiego przestawili montaż słowno - muzyczny przybliżający nam postać Świętego Jana Pawła II.
15 października 2018 r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Impreza połączona była z obchodami z okazji Dnia Nauczyciela.Program artystyczny przygotowała p. Renata Gozdan-Mańkowska oraz uczniowie klas VIII i III gimnazjum. Wśród zaproszonych gości byli zastępca wójta p. Arkadiusz Żak, ksiądz proboszcz Cezary Jabłoński, sołtys p. Mieczysław Kołowrocki, przewodnicząca Rady Rodziców p. Sylwia Kowalska oraz emerytowani nauczyciele.
4 października naszą szkołę odwiedziły postacie z bajek. Książkowi bohaterowie przybyli by świętować Dzień Głośnego Czytania i znaleźć nowych przyjaciół. Akcja przygotowana przez panią bibliotekarkę Iwonę Drużyńską cieszyła się ogromnym powodzeniem. Wszyscy uczniowie z klas I –III przygotowali strój nawiązujący do ulubionej postaci książkowej. Byli królowie, księżniczki, rycerze z damami serca, oswojone smoki i miłe wilki, które spacerowały razem z Czerwonym Kapturkiem a nawet krasnal w kolorowej czapeczce i wiele, wiele innych postaci. Cudowne stroje przygotowali także rodzice i panie wychowawczynie. Każdy uczestnik spotkania mógł przeczytać fragment ulubionej bajki i zaprezentować swój strój. Były też pląsy i wspólna zabawa. Dzieci i rodzice zostali także poinformowani o akcji promującej czytelnictwo Gang Słodziaków. Otrzymali plansze na, których odnotowują codzienne czytanie, w zamian otrzymują naklejki z postaciami z Gangu Słodziaków. Zabawa była cudowna i żal było się rozstawać dlatego na osłodę dzieci otrzymały cukierki. Wyrazy podziękowań dla pani Renaty Gozdan - Mańkowskiej, pani Żanety Kościuk i pani Aleksandry Kopeć – Strzelewicz za pomoc w przygotowaniu spotkania oraz za ogromne zaangażowanie rodziców.
Dzieci z przedszkola uczastniczyły w spotkaniu z policjantami. Przedszkolaki usłyszeli o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym podróżowaniu autem.
4 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu chłopcy otrzymali od swoich koleżanek upominki. Dziewczyny także zorganizowały dyskotekę.
28 września 2018r. uczniowie naszej szkoły wybrali się do kina w Ciechocinku, na film pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, który powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera.
Święto Ziemniaka wrosło już w tradycję naszej szkoły. Jak co roku klasy I-III przywitały jesień, biorąc aktywny udział w obchodach tego święta. Swoją wiedzą oraz kondycją uczniowie mieli okazję wykazać się, rywalizując w teście i ćwiczeniach sprawnościowych. Podczas wspólnych zajęć sportowych, wesołych zabaw, pląsów i śpiewów dzieci poszerzyły wiedzę na temat historii ziemniaka, jego cech oraz przeznaczenia. Po tych fascynujących zmaganiach i konkurencjach przyszedł czas na poczęstunek, który oczywiście musiał zgadzać się z tematem imprezy. Szczęśliwe i zadowolone dzieci zajadały się pysznymi plackami ziemniaczanymi z frytkami , przygotowanymi przez rodziców, którym za ich poświęcenie i serce bardzo dziękujemy.
Również dzieci w przedszkolu doskonale bawiły się w tym dniu. Odbyły sie tego dnia zabawy i gry o tematyce jesiennej. Dzieci szukały na placu zabaw ukrytych ziemniaków i rozwiązywały jesienne zagadki.
25 września uczniowie naszej szkoły znów wybrali się do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie wzięli udział w zajęciach z biologii "Rośliny od środka". Następnie zwiedzili wszystkie wystawy doskonale się bawiąc. Na koniec pojechali zwiedzić Stare Miasto w Toruniu. Tam posilili się w Mc Donaldzie i wrócili do szkoły. Wycieczka była zorganizowana w ramach projektu unijnego "Nowoczesna i przyjazna szkoła miejscem wszechstronnego rozwoju".
Kacperek Minder wraz ze swoją mamą bardzo dziękuje rodzicom i dzieciom za zbórkę nakrętek. Celem zbiórki był zakup pionizatora HAKAFO.
19 września uczniowie naszej szkoły wybrali się do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie wzięli udział w zajęciach z fizyki "Szok termiczny". Następnie zwiedzili wszystkie wystawy doskonale się bawiąc. Na koniec pojechali zwiedzić Stare Miasto w Toruniu. Tam posilili się w Mc Donaldzie i wrócili do szkoły. Wycieczka była zorganizowana w ramach projektu unijnego "Nowoczesna i przyjazna szkoła miejscem wszechstronnego rozwoju".
„Sprzątanie Świata ” to wspólna lekcja poszanowania środowiska, w której jak co roku nasza szkoła bierze udział. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Ponad 100 projektów, wystawy, warsztaty, eksperymenty - tak odkrywaliśmy fascynujący świat nauki na Lubelskim Pikniku Naukowym podczas pierwszego dnia Lubelskiego Festiwalu Nauki.
Podczas lekcji edukacji dla bezpieczeństwa w kl. VIII SP i III Gim. miało miejsce spotkanie z Adamem Strzelewiczem, który przeprowadził prelekcję mającą na celu rozwijanie świadomości obronnej młodzieży. Uczniowie mieli możliwość w sposób praktyczny zapoznać się z podstawowym wyposażeniem służącym organizacjom proobronnym kraju.
Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego.
Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku jest Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Ponadto, Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości.
Dnia 07.09.2018r.w naszej szkole odbyło się także wspólne czytanie „ Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Inicjatorką akcji była p. Iwona Drużyńska. Na początku uczennice klasy III gimnazjum przedstawiły najważniejsze informacje na temat tego wydarzenia. Następnie przypomniały życiorys pisarza i wyjaśniły tytuł dzieła. Wprowadziły w tematykę powieści. Później zapoznały słuchaczy z rodowodem głównego bohatera i problematyką poszczególnych trzech części. Do akcji włączyli się także nauczyciele. Pani Dorota Kaszuba odczytała wzruszający fragment spotkania Cezarego z ojcem z rozdziału „ Szklane domy”. Z tej samej części Dyrektor szkoły pan Artur Gajewski przeniósł nas w świat „cudów” Szymona Gajowca.Podkreślił, że pierwszym z nich było wskrzeszenie państwa polskiego, a drugim odparcie bolszewików w roku 1920. Pani Iwona Drużyńska przeczytała zakończenie powieści z rozdziału „Wiatr od wschodu”, w którym w pierwszy dzień przedwiośnia główny bohater kroczy wśród manifestantów.
Mamy nadzieję, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku oraz osiągnie cel, którym jest promocja czytelnictwa.
3 września uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2018/2019. Uroczysta inauguracja rozpoczęła się mszą św o godz. 9.00. Po mszy wszyscy przeszli do szkoły. Tam zabrał głos pan Dyrektor. Na koniec wychowawcy spotkali się ze swoimi wychowankami.