Nawigacja

Kontakt

  • Zespół Szkół w Brudnowie
    Brudnowo 25, 87-731 Waganiec

  • DYREKTOR
    ZESPOŁU SZKÓŁ
    mgr ARTUR GAJEWSKI

    BIP http://www.zs-brudnowo.biuletyn.net/


    Telefon – 54 2730310
    Fax – 54 2730310
  • Akcja Podziel się sercem

      

    Rozpoczęła się tegoroczna edycja akcji „Podziel się sercem”. Przeprowadziliśmy już loterię fantową oraz  świąteczną kawiarenkę. Uczniowie wspierani są przez rodziców i lokalną społeczność. Zebrane dzięki tym przedsięwzięciom fundusze jak zwykle przeznaczymy na zakup prezentów dla niepełnosprawnych dzieci z terenu gminy Waganiec.

  • Spotkanie z wolontariuszkami schroniska DISEL

      

    Dnia 10.12.2018 r. odbyło się spotkanie z wolontariuszkami schroniska dla bezdomnych zwierząt Disel w Wygodzie koło Aleksandrowa Kujawskiego.

    Naszą szkołę odwiedziły Panie Katarzyna Szczesna i Barbara Butlewska wraz z psami  - uroczą Sabiną i ciekawskim Dislem, który jest wizytówką schroniska.

    Podczas spotkania pomocne były  wolontariuszki z naszej szkoły – Klaudia Centkowska i Julia Sobczak.

    Ze schroniskiem współpracuje także Natalia Suchara.

     

  • TAK O NAS PISZĄ NA ŁAMACH GAZETY POMORSKIEJ

    O naszej szkole napisała GAZETA POMORSKA. Link do artykułu znajduje się poniżej.

    https://pomorska.pl/uczniowie-zespolu-szkol-w-brudnowie-przygotowali-prezenty-dla-schroniska/ar/13721434

     

     

     

  • KONKURS KURATORYJNY Z JĘZYKA POLSKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ

    1.12. 2018r. uczennice z klasy ósmej wzięły udział w etapie rejonowym kuratoryjnego konkursu z j. polskiego. To: Natalia Suchara, Ola Wysocka, Martyna Rzadkowolska, Julia Lasota i Patrycja Stróżyńska. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  • Konkurs kuratoryjny z języka polskiego w gimnazjum

    Dnia 01.12.2018r. w Gimnazjum i Liceum Akademickim w Toruniu odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego organizowanego przez Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy III gimnazjum- Marta Kaźmierczak i Zuzanna Rybczyńska.

    Na etapie II konkursu obowiązywał zakres wiadomości i umiejętności z podstawy programowej, łącznie z zasadą kumulatywności oraz literatura z etapu szkolnego. 

    Zakres merytoryczny został poszerzony o utwory literackie oraz wiedzę o gatunkach, które teksty te reprezentowały: Agatha Christie, Morderstwo odbędzie się, Frances Burnett, Tajemniczy ogród, Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz, Zbigniew Herbert, tom Napis, Małgorzata Musierowicz, Kwiat kalafiora.

    Ponadto uczennice zmagały się z rozpoznawaniem funkcji partykuł i wykrzykników,  klasyfikowaniem i poprawą błędów językowych, tworzeniem nazw mieszkańców, wskazywaniem sylaby akcentowanej, odmianą imion, nazwisk i nazw miejscowości a także  analizowaniem zdań złożonych. Obowiązywały również: rozpoznawanie wiersza stroficznego, stychicznego, wolnego, nieetycznych komunikatów językowych oraz wypowiedzi o charakterze emocjonalnym i perswazyjnym.

  • Gang Słodziakowych Czytelników

     

    W piątek podsumowaliśmy akcję Czytaj codziennie z Gangiem Słodziaków. Akcja miała na celu promowania głośnego czytania dzieciom i przez dzieci. Każde dziecko za codzienne czytanie przez minimum 10 minut otrzymywało naklejkę Słodziaka. Dzieciom młodszym czytali dorośli. Akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem. Najwytrwalsi czytelnicy otrzymali medal Słodziakowego Czytelnika oraz drobne upominki. Dla dzieci, którym nie udało się dotrwać do końca też były niespodzianki, które będą im przypominać, że czytanie jest fajne.

  • Wspieramy schronisko Disel

       

    Uczniowie klasy III gimnazjum w Brudnowie postanowili tegoroczne pieniądze na upominki gwiazdkowe w kwocie 405zł przeznaczyć na zakup   karmy oraz niezbędnych rzeczy dla schroniska Disel w Wygodzie koło Aleksandrowa Kujawskiego. Na taki pomysł wpadły Klaudia Centkowska i Julia Sobczak - wolontariuszki w schronisku. Zakupiliśmy wiadra, mopy, szczotki do zamiatania, płyny do czyszczenia, domestosy, ponad 60 kg karmy mokrej i 12 kg karmy suchej.

  • Andrzejki

     

    W czwartek 29 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę połączoną z wróżbami andrzejkowymi. Każdy mógł przepowiedzieć swoją przyszłość.

  • Dzień Pluszowego Misia

     

    23.11.2018 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły tego dnia swoje ukochane przytulanki. Bawiliśmy się w zabawy tematycznie związane z pluszakami, smakowaliśmy miodek, rozmawialiśmy o znanych niedźwiadkach oraz wykonywaliśmy prace plastyczne. Na koniec dzieci obejrzały fragmenty bajek o misiach. Bardzo miło spędziliśmy ten dzień.

  • Gminny konkurs plastyczny "100 lat Niepodległej".

      

    23 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Niszczewach odbyło się uroczyste podsumowanie gminnego konkursu plastycznego „100 lat Niepodległej”.

    Uczennice z naszej szkoły Natalia Winkler i Magdalena Kaźmierczak zajęły II miejsca a Łucja Pulczyńska, Oliwia Marut i Nikola Majewska zajęły III miejsca. Pozostali uczniowie – Konrad Wendykowski, Kacper Wiśniewski, Kinga Lisińska, Oskar Ratajczyk otrzymali wyróżnienia.

    Podczas spotkanie wszyscy śpiewaliśmy piosenki patriotyczne a później wspólnie posadziliśmy dąb niepodległości oraz zakopaliśmy kapsułę czasu.

     

  • POD KOLOROWYM PARASOLEM JESIENI

      Wyróżniona praca

    3 listopada 2018 r. w Rzeszowskim Domu Kultury filia Zwięczyca odbyło się spotkanie Jury w VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”. Do konkursu zostało nadesłanych 4575 prac z 533 placówek z całej Polski.

    Praca fotograficzna uczennicy z klasy III gimnazjum – Wiktorii Wódeckiej zakwalifikowała się do wystawy pokonkursowej. Jest to duże wyróżnienie dla naszej szkoły. Wiktorii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     

  • Kto Ty Jesteś?

           

    Na pytanie, które zadaje Władysław Bełza w swym wierszu „Katechizm polskiego dziecka” odpowiadali uczniowie klas I-III. Wykazali się doskonałą znajomością treści utworu. Świetnie poradzili sobie także z innymi zadaniami;  bezbłędnie wyodrębnili  elementy flagi Polski oraz pokolorowali puzzle przedstawiające Godło Polski.  W nagrodę dzieci otrzymały zakładki do książki z wierszem W. Bełzy „Ziemia rodzinna”. Spotkanie zorganizowała pani Iwona Drużyńska.

     

     

  • Montaż słowno - muzyczny z okazji 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

    Dnia 14.11.2018 r. odbyła się akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Konferansjerami uroczystości byli: Marta, Wiktoria i Kacper.

    Na początku wszyscy odśpiewali hymn państwowy. W tym szczególnym dniu nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych przywołujących w naszej pamięci bohaterów narodowych.

    Te historyczne chwile uświetniły różne scenki pantomimy. Przy dźwiękach groźnej i przejmującej muzyki trzej zaborcy, w których role wcielili się gimnazjaliści: Dominik, Bartosz i Nikodem, wyrwali flagę Polski, której dzielnie broniła harcerka Martyna. Symbolizowało to rozbiory i zniknięcie naszej Ojczyzny z map świata.Zaborcy w trakcie scenek dramatycznych nie oszczędzili także powstań narodowych.

    W przejmujący sposób harcerze żegnali się z bliskimi. Nie wiedzieli, czy powrócą, ale szli pełni nadziei na lepsze jutro. Zapału do walki  dodawał żołnierzom sam Marszałek Józef Piłsudski, twórca i wódz Legionów. Życie wielu polskich rodzin opanowała dręcząca tęsknota. Ból rozstania często koiły listy kreślone przez synów,  mężów czy dzieci. W końcu nadszedł dzień, który położył kres niewoli. Nastała Polska wywalczona z trudem, krwią kilku pokoleń. Wszyscy, którzy walczyli o Niepodległość, wywalczyli ją również dla nas.

    Nie zabrakło także piosenek ukazujących piękno naszego kraju. Podniosłość uroczystości podkreśliła obecność pocztu sztandarowego naszej szkoły.

    Montaż słowno - muzyczny przygotowały: p. M. Łęgowska, p. D. Kaszuba, p. J. Błaszczyk-Pyska. O oprawę muzyczną zadbał p. M. Dybowski wraz  zespołem.

    Na uroczystości spotkała się także społeczność lokalna. Swoją obecnością zaszczycili naszą szkołę: ks. Proboszcz Cezary Jabłoński, nowo wybrany radny p. Wojciech Marut oraz  liczne grono rodziców.

    Po uroczystej akademii odbyło się podsumowanie konkursów. Dyrektor szkoły wręczył dyplomy i nagrody dla najlepszych.

    Konkurs plastyczno - fotograficzny pn. „ Biało- czerwona inaczej”

    I miejsce zajęła Daria Mazur, II miejsce- Zofia Winkler, III miejsce – Szymon Marut.

    Konkurs pod hasłem : „ Czym jest dla mnie Polska? W kręgu symboli narodowych”

    I miejsce zajęła klasa III gimnazjum, II miejsce- klasa III szkoły podstawowej, III miejsce  – klasa V.

     

     

  • REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

     

    W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 uczniowie, nauczyciele oraz przedstawiciele rodziców, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości,  wspólnie zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy. Wszyscy włączyli się w akcję „ Rekord dla Niepodległej”ogłoszoną przez Panią Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

    W ten szczególny dzień na 100-lecie odzyskania niepodległości stu uczniów naszej szkoły z biało –czerwonymi chorągiewkami w ręku utworzyli napis POLSKA.

     

  • ŚNIADANIE DAJE MOC

     

    Kolorowe kanapki, twarożek, owocowe koktajle jogurtowe to tylko część pysznych potraw, które 8 listopada pojawiły się na szkolnych ławkach. Właśnie wtedy w Dniu Śniadanie Daje Moc uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami obchodzili ogólnopolskie święto śniadania. Poza zjedzonym smacznym i zdrowym posiłkiem dzieci dowiedziały się, dlaczego śniadanie jest tak ważne dla prawidłowego rozwoju ich organizmu. 

  • SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z PANEM MICHAŁEM LEWANDOWSKIM

    Dnia 26.10.2018 przedszkolaki spotkały się z panem Michałem Lewandowskim, który jest perkusistą. Dzieci miały możliwość zapoznania się z perkusją, wysłuchały utworów wykonanych przez pana Michała oraz wspólnie z nim (przy użyciu przedszkolnych instrumentów) wykonały poznane wcześniej piosenki. Bardzo dziękujemy za przybycie i okazaną życzliwość.  

  • WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW

     

    Dnia 31.10.2018 przedszkolaki udały się na pieszą wycieczkę na posesję pani Teresy Herby. Posiada ona ciekawy zbiór sprzętów, które dawniej były stosowane do wykonywania czynności domowych. Dzieci miały możliwość zapoznania się między innymi z kołowrotkiem, maselnicą, lampami naftowymi oraz wieloma innymi ciekawymi sprzętami. Na koniec przedszkolaki otrzymały od pani Teresy upominki. 

    Bardzo serdecznie dziękujemy pani Teresie za okazaną życzliwość i liczymy na dalszą współpracę.

  • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

    Dnia 5.11.2018 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu dzieci przebrały się za swoich ulubionych bohaterów. Wspólnie bawiliśmy się w zabawy tematyczne, rozmawialiśmy o ulubionych animacjach oraz śpiewaliśmy piosenki o bajkach. Wesoło spędziliśmy ten jesienny dzień. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w organizację tej imprezy.

  • Żywa lekcja historii w klasie V

    Dnia 31.10.2018r. uczniowie klasy V brali udział w żywej lekcji historii. Tematem zajęć  byli bogowie greccy.

    Uczniowie wcielili się rolę   wylosowanych wcześniej bogów, zaprezentowali ich postacie,  atrybuty i ciekawostki. 

  • Spektakl "Zuzia w Krainie Dobroci"

      

    Dnia 19.10.2018. dzieci z przedszkola oraz klas I-III szkoły podstawowej obejrzały spektakl pod tytułem "Zuzia w Krainie Dobroci". Była to barwna opowieść o dziewczynce, która swoim złym zachowaniem ściągnęła na siebie karę w postaci oślich uszu. Podróżując do Krainy Dobroci spotkała różne postacie i przeżyła ciekawe przygody. Zuzia zrozumiała, że zachowując się samolubnie krzywdziła innych i postanowiła się zmienić. 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół w Brudnowie
    Brudnowo 25, 87-731 Waganiec

  • DYREKTOR
    ZESPOŁU SZKÓŁ
    mgr ARTUR GAJEWSKI

    BIP http://www.zs-brudnowo.biuletyn.net/


    Telefon – 54 2730310
    Fax – 54 2730310

Galeria zdjęć