Dnia 24.04 dzieci z przedszkola oraz klas I - III obejrzały spektakl pt. "Smerfy i zaczarowany medalion". Była to historia czarownicy, która przez swą nieroztropność zgubiła zaczarowany medalion, przez co straciła swą czarodziejską moc. Odnalazły go mieszkańcy lasu po czym we wiosce nastąpił szereg dziwnych sytuacji. Maruda przestał narzekać, Ważniak przechwalać swoje umiejętności, a Zgrywus zamiast psocić stał się poważny. Aby odnaleźć medalion czarownica poprosiła o pomoc Gargamela, aby razem wyruszyli do lasu, gdzie czekały ich zabawne i pouczające przygody.
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie sadzili przed szkołą rośliny ozdobne, brali udział w sprzątaniu okolicy szkoły oraz wykonywali plakaty.
Dnia 04 kwietnia odwiedził naszą szkołę Janusz Chomontek - polski sportowiec, wielokrotny rekordzista Księgi rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek.
Na początku swojej kariery sportowej był piłkarzem Gwardii Koszalin i Zawiszy Grzmiąca.
W Księdze rekordów Guinnessa można znaleźć jego 19 rekordów m. in. Pokonał dwukrotnie trasę maratonu warszawskiego o długości 42 km i 195 m, czas przejścia 8 godzin 30 minut (piłka podczas bicia rekordu ani razu nie spadła na ziemię).
Dziś wolontariusze Szkolnego Koła Caritas Brudnowo składzie: Patrycja Stróżyńska, Wiktoria Kowalska ,Wiktoria Wódecka, Oliwia Wiwatowska. Zuzannka Rybczyńska, Julia Kornacka, Kajetan Jaśkiewicz, Szymon Marut, Julia Sobczak, Klaudia Centkowska, Daria Ochocińska, Zofia Winkler, Natalia Winkler, Martyna Rzadkowolska, Justyna Lewandowska, Julia Lasota, Magdalena Kaźmierczak, Nikola Makowska, Wiktoria Wesołowska, Martyna Izydorczyk, Mirella Izydorczyk, Kacper Wiśniewski, Jakub Kaźmierczak po raz pierwszy wzięli udział w XVI Zbiórce Żywności Caritas TAK, POMAGAM!
Ich wytrwałość oraz zaangażowanie przyniosło w efekcie PEŁNE KOSZE ŻYWNOŚCI
Dnia 15.03.2019 dzieci z klas I-III oraz przedszkola uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Gostyniński Park Krajobrazowy. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych informacji o wilkach. Dzieci samodzielnie wykonały odciski wilczych łap. Uczniowie klas I-III uczestniczyły w zajęciach dotyczących potworów zamieszkujących wodne głębiny. Dzieci obejrzały najpierw prezentacje multimedialną a następnie wykonały przestrzenne prace techniczne przedstawiające potwory wodne. Pracownikom Gostynińskiego Parku Krajobrazowego serdecznie dziękujemy za współpracę i pozdrawiamy serdecznie.
GAZETA POMORSKA pisze o nas:
Dnia 21 marca uczniowie naszej szkoły świętowali nadejście Wiosny. Program całej imprezy został opracowany przez Samorząd Uczniowski, wychowawców i innych nauczycieli. W tym roku ten dzień przebiegał pod hasłem „Zdrowo i kolorowo na wiosnę".
Na początku dnia uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali wiosenne śniadanie. Wszyscy wykazali się kreatywnością i bogatą inwencją twórczą.
Potem wyruszył przy dźwiękach muzyki wiosenny korowód. Było bardzo kolorowo, gdyż każdej klasie przyświecała inna barwa. Uczniowie mieli mnóstwo gadżetów i przepiękne transparenty.
Po długim spacerze rozpoczął się konkurs na Miss Wiosny. W tym roku została nią kandydatka z klasy I szkoły podstawowej. Korony wicemiss otrzymały kandydatki z klas VII i III g.
Podczas imprezy „Zdrowo i kolorowo” został rozstrzygnięty konkurs literacki „ Rymowanka na temat uzależnień”. Jury w składzie: J. Błaszczyk- Pyska, A. Gajewski i D. Kaszuba oceniło nadesłane prace i wyłoniło zwycięzców.
I miejsce ex aequo zdobyły Zuzanna Rybczyńska i Julia Kornacka z klasy III gimnazjum.
II miejsce uzyskała Natalia Winkler z klasy V szkoły podstawowej.
III miejsce przypadło Magdalenie Kaźmierczak- uczennicy klasy VI szkoły podstawowej.
Każda z rymowanek była napisana ośmiozgłoskowcem. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.
Konkurs był przeprowadzony w ramach projektu „Nie zaśmiecaj siebie, dbaj o życie”.
Ten niezwykły dzień urozmaiciły cztery scenki profilaktyczne w wykonaniu uczniów kl. IV-VII. Twórcy tych krótkich przedstawień zostali docenieni i otrzymali za swą grę aktorską i zaangażowanie zasłużone upominki.
W radosnych nastrojach uczniowie przeżyli ten czas w miłej atmosferze. Pokazali, że to szczególne święto można spędzić inaczej niż na wagarach. Klasa II szkoły podstawowej wymiotła wszystkich najlepszą frekwencją w szkole i w nagrodę otrzymała wiosenną miotłę.
GAZETA POMORSKA pisze o nas:
Piątek to Dzień Grzeczności.
Uczniowie w tym ostatnim dniu często używali magicznych słów: proszę, przepraszam, dziękuję.
Ich stroje były przyozdobione kolorem żółtym.
Tegoroczny "Tydzień bez przemocy" pod hasłem "WSZYSCY JESTEŚMY RÓWNI" minął bezpowrotnie. Jednak mamy nadzieję, że hasła i zachowania promowane w tym czasie będą realizowane na co dzień. Niech zawsze każdy z nas będzie mógł powiedzieć, iż WSZYSCY MAMY RÓWNE PRAWA DO GODNEGO I DOBREGO ŻYCIA!
Czwartek był Dniem Troski.
Uczniowie troszczyli się o drugiego człowieka, o koleżankę, kolegę, zwierzęta i rośliny.
Każdy dbał o to, żeby czuć się dobrze.
Wszyscy ubrali się na zielono.
Środa to Dzień Przyjaźni.
Uczniowie przynieśli zabawki i słodycze, którymi podzielili się z młodszymi dziećmi. Podobnie jak w Dzień Radości mówili sobie miłe słowa. Na twarzy każdego ucznia gościł szczery uśmiech.
Symbolem tego dnia był kolor pomarańczowy.
Wtorek był Dniem Radości.
Każdy chodził uśmiechnięty. Uczniowie mówili osobom z klasy oraz innym koleżankom i kolegom miłe słowa.
Wzajemnie obdarzali się komplementami. Optymizm i wesoły nastrój towarzyszył przez cały dzień.
Kolorem dominującym był czerwony.
"WSZYSCY JESTEŚMY RÓWNI" to hasło przewodnie nadchodzącego tygodnia.
Dnia 11.03.2019r. rozpoczął się w naszej szkole "Tydzień bez przemocy".
Poniedziałek był Dniem Ciszy. Wszyscy starali się grzecznie zachowywać, cicho mówić i nie krzyczeć.
Uczniowie w tym dniu ubrali się na niebiesko.
W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Sztuki Ludowej. Dzieci zapoznały się z rękodziełami sztuki ludowej z naszego regionu. Łucja Lewandowska zaprezentowała przedszkolakom tradycyjny strój krakowski. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie rodzicom i dziadkom.
8.03.2019 obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kobiet. Wszystkie dziewczynki i panie serdecznie dziękują chłopcom za pamięć o tym wyjątkowym dniu. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w organizację tego święta.
Również w szkole Pan Dyrektor, Pan Marek Dybowski, Pan Przemysław Bojarowski oraz chłopcy przygotowali krótki montaż muzyczny. Nie zabrakło miłych życzeń i wiosennych kwiatów.
Tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim to ostatni czwartek przed wielkim postem, czyli 52 dni przed Wielkanocą, znany także jako zapusty. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce oraz w katolickiej części Niemiec, wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zjedzenie tradycyjnego pączka.
W tym radosnym czasie naszą szkołę odwiedziła „koza”. Do czasów współczesnych obrzęd ten przetrwał na Kujawach.
W skład kozy kujawskiej weszli, m.in.: koza, koń, diabeł, siora, para młoda, kominiarz, żołnierz, śmierć z kosą, bocian, Żyd, orkiestra. W większość ról wcielili się nasi uczniowie.
Jak mówi przysłowie: Gdzie koza chodzi – tam żytko rodzi.
21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Data została wybrana nieprzypadkowo. W 1952 roku w Dhaka, obecnej stolicy Bangladeszu, która wówczas wraz z Bengalem Wschodnim należało do Pakistanu, doszło do demonstracji. Uczestnicy manifestacji domagali się uznania bengalskiego za jeden z języków urzędowych. Demonstracje były krwawo tłumione przez wojsko i policję, wskutek czego doszło do zamordowania pięciu studentów. W 1956 r. rząd nadał bengalskiemu status języka urzędowego.
Każdego roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypomina o tym, jak ważne jest zachowanie językowej różnorodności świata. Ten dzień wydaje się szczególnie istotny dla licznego grona Polaków żyjących na emigracji.
Z tej okazji została przygotowana w bibliotece szkolnej okolicznościowa wystawka. Uczniowie bawili się słowem, czytając utwory Agnieszki Frączek. Humorystyczne wiersze czytał także Pan Dyrektor oraz wychowawcy klas. Dzieci z klas I - III wykonały także pamiątkowe zakładki do książek.
Uczniowie klasy VI zmierzyli się z łamańcami językowymi – wierszykami przepełnionymi trudnymi do wyartykułowania słowami. Były one dużym wyzwaniem, ale również okazją do wspólnej zabawy i uśmiechu.
Miłośnicy języka polskiego z klasy III gimnazjum zorganizowali wystawę prezentującą słowniki , które pomagają wzbogacać słownictwo, a także dbać o kulturę słowa.
Warto pamiętać o naszym języku nie tylko 21 lutego, ale przez cały rok – pielęgnując piękną polszczyznę.
19.02.2019 gościliśmy w naszym przedszkolu panią Adriannę Dylewską, Radka Dylewskiego i Bartka Lasotę. Dzieci zostały zapoznane z saksofonami: altowym i tenorowym oraz z klarnetem. Przedszkolaki dowiedziały się dużo ciekawych informacji na temat tych instrumentów. Następnie wysłuchały kilku utworów wykonanych przez gości. Na samym końcu odbyło się wspólne muzykowanie. Dzieci grały na marakasach, dzwonka i trójkątach. Bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i tak atrakcyjną lekcje muzyki.
Dnia 15.02.2019. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kota. Bawiliśmy się wspólnie w zabawy tematycznie związane z tymi zwierzętami, stworzyliśmy kocią wystawę pluszaków i wykonaliśmy tekturowe kotki. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną o kotach domowych i dzikich. Wszyscy wspaniale się bawili. Na koniec każde dziecko otrzymało medal, który ma mu przypominać, że od tego dnia jest on przyjacielem tych pięknych zwierząt.
Dnia 18.02.2019r. odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej. Przeprowadzony on został w ramach realizacji projektu "Poprzez sport jesteśmy wolni od nałogów". W turnieju wzięły udział drużyny z Zespołów Szkół w Zbrachlinie i Brudnowie. Rozegrano mecze w dwóch kategoriach - dziewcząt i chłopców.
I miejsca zajęły drużyny z Brudnowa.