Nowa galeria Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Wójta Gminy Waganiec” została dodana do albumu fotograficznego
Dnia 12.12.2022r. w Zespole Szkół w Brudnowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Wójta Gminy Waganiec”.
Uczniowie ze szkół podstawowych w Brudnowie, Niszczewach i Zbrachlinie pisali dyktando o przygodzie pani Hiacynty oraz rozwiązywali test z trudnościami ortograficznymi.
Główną nagrodę zdobyła Łucja Pulczyńska z Zespołu Szkół w Brudnowie, II miejsce zajął Kacper Makowski z ZS Brudnowo, III miejsce przypadło Arianie Walczak ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Niszczewach. Czwarte miejsca zajęły uczennice z SP Niszczewy – Zuzanna Kordubska i Wiktoria Kotrych oraz Julia Majdzińska z Zespołu Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego ze Zbrachlina. Gratulujemy również Piotrowi Niedziałkowskiemu i Annie Szczepanowskiej ze Zbrachlina.
Fundatorem nagród głównych – złotego i srebrnego pióra był wójt gminy Waganiec Piotr Kosik.
Nad organizacją konkursu czuwali p. dyr. Artur Gajewski oraz polonistki – Monika Berkowska i Dorota Kaszuba.
Dziękujemy opiekunom – p. Agnieszce Niedziałkowskiej, p. Ewelinie Kurdubskiej, p. Ewie Ulczyckiej oraz p. Dorocie Kaszubie za przygotowanie uczniów do konkursu.
Nowa galeria WYCIECZKA DO KRAINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA została dodana do albumu fotograficznego
9 grudnia klasy 0-4 pojechały na wycieczkę do Krainy Świętego Mikołaja. Dzieci poznały tradycje bożonarodzeniowe, wykonały świąteczne stroiki, brały udział w grach i zabawach o tematyce świątecznej, a na koniec spotkały się ze Świętym Mikołajem. Następnym punktem programu było muzeum zabawek, gdzie uczniowie zabawili się w małych artystów i wykonali zabawkę. Obejrzeli również wystawę zabawek naszym dziadków i pradziadków, która wzbudziła ogromne zainteresowanie.
Dzieci zwiedzając starówkę miały możliwość podziwiania świątecznych iluminacji.
09.12.2022r w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży "Gąska odwiedza moje miasto, moją wieś". Wyróżnienie w tym konkursie otrzymał uczeń klasy VII Kamil Borowik. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dnia 8 grudnia 2022r. odbył się etap rejonowy kuratoryjnego konkursu z matematyki. W konkursie brało udział troje uczniów. Kacper Makowski - uczeń klasy VII zdobył bardzo wysoki wynik i tym samym zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Wszystkim biorącym udział gratulujemy a za Kacpra trzymamy kciuki. BRAWO!!!
2 grudnia 2022r. odbył się etap rejonowy kuratoryjnego konkursu z języka angielskiego. Olivier Tandecki - uczeń klasy VIII jako jedyny z naszej szkoły uzyskał bardzo wysoki wynik i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki.
Nowa galeria MIKOŁAJKI została dodana do albumu fotograficznego
6 grudnia w uroczystość Świętego Mikołaja w naszej szkole zapanował świąteczny nastrój. Na korytarzu stanęła pięknie przystrojona choinka, w oknach i na holu zawisły cudne ozdoby bożonarodzeniowe. Wszyscy uczniowie obecni w szkole byli przebrani w czerwone czapki, rogi renifera, skrzaty i śnieżynki. Do każdej klasy przybył Mikołaj z prezentami, a uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią obdarowali własnoręcznie przygotowanymi prezentami uczennice z klasy I. Ten dzień na długo zapadnie wszystkim w pamięci.
Nowa galeria WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY została dodana do albumu fotograficznego
3 grudnia 2022r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Raciążku odbył się finał XXXI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Gdybym był Malarzem".
Wielką radość sprawiła nam informacja, że uczennica klasy VIII Estera Podczaska zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Rozpoczęła się Zbiórka Żywności Tak! Pomagam. Uczniów naszej szkoły można spotkać w Lidlu i LEVIATANIE w Aleksandrowie Kujawskim.
Nowa galeria Ogólnopolskim Interdyscyplinarnym Konkursie o Wielkich Polakach została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie z naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Interdyscyplinarnym Konkursie o Wielkich Polakach. Tegoroczna edycja dotyczy życia i działalności Mikołaja Kopernika.
Jesteśmy dumni, że czworo uczniów osiągnęło wysokie wyniki w pierwszym etapie – szkolnym tym samym zakwalifikowało się do etapu rejonowego.
15 lutego o godzinie 12.00 będziemy dopingować Łucję Pulczyńską, Oliwię Marut, Natalię Zwierzchowską i Oliviera Tandeckiego.
GRATULUJEMY !!!
Nowa galeria Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku pod Patronatem Ministra Edukacji i Nauki została dodana do albumu fotograficznego
W 2023 roku przypada 550. rocznica urodzin w Toruniu Mikołaja Kopernika. Wydarzenie to ma ogólnopolski charakter. W celu rozbudzenia zainteresowań życiem i teorią heliocentryczną Mikołaja Kopernika – najsłynniejszego i najwybitniejszego mieszkańca Torunia, Prezydent Miasta Torunia i Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty we współpracy z partnerami, w tym Uniwersytetem Mikołaja Kopernika organizują Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku pod Patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.
W konkursie przewidziano 3 etapy: szkolny, wojewódzki i ogólnopolski.
Konkurs rozpoczął się 14 listopada 2022 r. a finał nastąpi 2 czerwca 2023 r. w Toruniu.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że troje uczniów z naszej szkoły – Łucja Pulczyńska, Kamil Borowik i Kacper Makowski zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Wszyscy osiągnęli bardzo wysokie wyniki podczas rozwiązywania testu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia na kolejnym etapie.
Szóstoklasiści zorganizowali klasowe andrzejki, przeprowadzili wróżby oraz przygotowali pyszny poczęstunek. Pizzerynki były pyszne Jakie wróżby podobały się najbardziej? Lanie wosku – to znana wróżba polegająca na laniu rozpuszczonego wosku przez dziurkę od klucza do naczynia z wodą. Zabawa polega na tym, aby zinterpretować kształt zastygłego wosku.
Obieranie skórki z jabłka – uczestnicy zabawy obierają jabłko tak, aby skórka była jak najdłuższa. Tu bezkonkurencyjny był Szymon. Następnie rzucają ją za siebie i odczytują kształt, jaki przybrała. W kształcie, jaki przybrała skórka, należy znaleźć literę. To od niej zaczyna się imię przyszłego męża lub żony.
Serce z imionami – przed tą zabawą należy przygotować serce z papieru i na jednej z jego stron wypisać jak najwięcej imion. Drugim krokiem jest przebicie serca szpilką. Imię, w które się trafi, należy do przyszłego męża/ żony.
Buty — ta wróżba polega na ułożeniu butów od zebranych osób jeden za drugim w taki sposób, by kierowały się w stronę drzwi. Następnie należy przekładać buty z końca na początek szeregu. Osoba, której but jako pierwszy przekroczy próg, jako pierwsza weźmie ślub. Za rok powtórzymy zabawę
29 listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Wróżby i zabawy połączone były z dyskoteką. Uczniowie tańczyli na gazetach i z balonem. Były też wspólne tańce - Kaczuchy i Makarena. Wszyscy świetnie się bawili.
28 listopada 2022 w Zespole Szkół w Brudnowie obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Uczniowie naszej szkoły wystąpili w przedstawieniu z tej okazji. Poprzez scenki w języku hiszpańskim i języku angielskim zarówno uczniowie i nauczyciele mogli podejrzeć jak wygląda wizyta u lekarza w Anglii oraz do czego może prowadzi nieznajomość języka(hiszpańskiego). Oprócz tego uczniowie zaprezentowali łamańce językowe w języku angielskim oraz w języku niemieckim. Wystąpił również znany brytyjski zespół One Direction. Po części rozrywkowej przedstawiciele klas 4,5,6,7 i 8 sprawdzili swoją wiedze w quizie dotyczącym Wielkiej Brytanii. Dodatkowo uczniowie którzy przebrali się w barwy lub strój narodowy danego państwa wzięli udział w konkursie na najlepszą kreacje.
28 listopada 2022r. uroczyście podsumowaliśmy program badawczy zorganizowany przez Fundację Aktywnego Rozwoju "SPORTOWA KLASA”.
Nasza szkoła jako jedyna w gminie Waganiec i druga w powiecie aleksandrowskim wzięła udział w tym sportowym przedsięwzięciu. Przez 8 tygodni uczniowie klasy trzeciej oraz zerówki uczestniczyli w zajęciach sportowych, podczas których starali się poprawić swoją sprawność fizyczną. W czasie treningów wszyscy wykonywali proste ćwiczenia przygotowujące do testów sprawnościowych do klas sportowych, w tym m.in. udoskonalających szybkość, gibkość, skoczność, wytrzymałość i zwinność.
Test sprawnościowy polegał na wykonaniu 7 zadań:
ZWINNOŚĆ – bieg wahadłowy 4 x 10m
SKOCZNOŚĆ – skok w dal z miejsca
SIŁA RAMION – rzut 2 kg piłką lekarską
SZYBKOŚĆ – próba szybkości biegowej
GIBKOŚĆ – skłon tułowia w przód: stanie w pozycji na baczność)
MIĘŚNIE BRZUCHA – skłony w przód z leżeniem tyłem
WYTRZYMAŁOŚĆ – bieg na dystansie 270m/600m
Wszyscy uczestnicy zdali test rewelacyjnie. Sami zobaczyli jak poprawiła się ich sprawność od pierwszych zajęć do ostatnich.
15 listopada, uczniowie klas I-III, wraz z wychowawcami brali udział w programie pod patronatem Państwowej Inspekcji Sanitarnej „Przyjazny tornister”. Celem ogólnym było usystematyzowanie wiedzy na temat wybranych czynników wpływających na postawę ciała. Dzieci dowiedziały się m.in.: dlaczego warto dbać o prawidłową postawę, ile powinien ważyć plecak, jak zmniejszyć wagę plecaka, jak zadbać o profilaktykę wad postawy. Następnym zadaniem, było wykonanie plakatu. Uczniowie składali plecak z części, kolorowali go. Potem rysowali przedmioty, które należy pakować do plecaka i te, których nie powinno się nosić. Rozwiązywali też krzyżówkę. Zapoznali się z wierszem „Tornister pełen uśmiechów”. Tego dnia wspólnie z Samorządem Uczniowskim przeprowadzono akcję „Dzień bez plecaka”. Uczniowie pokazali swoją kreatywność i pomysłowość. Był to niezwykle wesoły dzień.
Pluszowy miś to super przyjaciel każdego dziecka. O święcie tej postaci nie zapomniały dzieci z naszego przedszkola. 25 listopada uczestniczyły w wesołych zabawach ruchowych, plastycznych, misiowych tańcach. Dzień Pluszowego Misia był pełen radości.
,,Kolorowe kredki w pudełeczku noszę , kolorowe kredki bardzo lubią mnie . Kolorowe kredki kiedy je poproszę , namalują wszystko to co chcę…” 22 listopada dzieci z przedszkola zamieniły szary, listopadowy dzień w kolorowy. Tego dnia świętowały „Dzień Kredki". Dzieci segregowaly kredki, liczyły, budowały zamki i inne konstrukcje. Na sam koniec przedszkolaki przygotowały przepiękną pracę plastyczną oraz wykonały pamiątkowe zdjęcie. To był bardzo ciekawy i mile spędzony dzień
Wielką radość sprawiła nam wiadomość o wygranej w konkursie na najlepszą pracę magisterską. Serdecznie gratulujemy mgr Roksanie Drążkowskiej (rocznik 2014) i życzymy dalszych sukcesów.
Nowa galeria DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA została dodana do albumu fotograficznego
Dzień Czystego Powietrza, który obchodzimy 14 listopada to bardzo ważne święto dla naszego globu. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Podczas uroczystości uczniowie mogli dowiedzieć się o tym, że czyste powietrze to podstawa i dobro, którego powinniśmy chronić niczym największego skarbu. Na koniec każda klasa otrzymała drzewka, które uczniowie zasadzili wokół szkoły.