ZS Brudnowo wziął udział w konkursie ,,Tuliszkowski talent show”. Uczennicę klasy 6 Maję J. zachwyciła powieść ,,Pastrami”MalcolmaxD , najbardziej tajemniczego twórcy na polskim rynku literackim. Wstęp do książki wykonała Sylwia Chutnik. #księgarniatuliszków
W niedzielę 26 marca po Mszach Świętych w Kościele w Brudnowie wolontariusze Szkolnego Koła Caritas oraz członkowie SKO rozprowadzali palmy wielkanocne zrobione przez naszych uczniów. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję i wrzucili datek do puszki. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na:
1. działalność charytatywną prowadzoną przez SKC ;
2. szkolną książeczkę oszczędnościową SKO.
W piątek 24 marca społeczność naszej szkoły uczestniczyła w Rekolekcjach Wielkopostnych. Po Mszy Świętej, którą sprawował KS. Robert z Ciechocinka udaliśmy się w Drogę Krzyżową poprowadzoną przez naszych uczniów. Chcemy w ten sposób przygotować się na najważniejsze Święta Chrześcijańskie Zmartwychwstania Pańskiego.
22 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Wody.
Odkrywaliśmy tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały skąd się bierze deszcz czy tęcza. W czasie zabaw badawczych bliżej przyjrzeliśmy się wodzie. Badaliśmy rozpuszczalność różnych substancji oraz co pływa, a co tonie. Rozwiązywaliśmy zagadki i każdy mógł się wykazać wykonując ciekawe eksperymenty.
Po tych zajęciach dzieci wiedzą, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka i rozumieją, dlaczego i w jaki sposób należy ją oszczędzać.
Dnia 21-ego marca w naszej szkole na wesoło i sportowo witaliśmy WIOSNĘ. Główne obchody to –TURNIEJ KLAS.
Uczniowie rywalizowali zarówno zespołowo, jak i indywidualnie. Były m.in. biegi w workach, taniec do muzyki, malowanie twarzy, szusowanie na nartach i wiele innych atrakcji.
W tym roku do walki włączyli się również wychowawcy, którzy bardzo dzielnie walczyli o każdy punkt dla swojej klasy.
Każda klasa dopingowała zawodników wcześniej przygotowanymi okrzykami.
Tradycyjnie nie byłoby obchodów Dnia Wiosny bez wyborów Miss lub Mistera Wiosny. Najlepszy okazał się „Wojciech Cejrowski” - Bartosz Marczuk z klasy VI. Brawo Bartek. Byłeś niezastąpiony.
W szusowaniu na nartach rewelacyjne były Łucja Pulczyńska, Oliwia Marut i Natalia Zwierzchowska z klasy VIII. Niezwykłą sprawnością wykazał się Jakub Chmielewski – również z klasy VIII. Mistrzem makijażu został Patryk Gbiorczyk z klasy IV a łowcą klocków Wojtek Zieliński z klasy VIII.
Wśród wychowawców liderem okazała się p. Halina Suchara – zwyciężyła w dwóch z trzech konkurencji.
W turnieju międzyklasowym bezkonkurencyjna okazała się klasa 8. Wszyscy niezwykle dzielnie walczyli - a było warto, ponieważ nagroda główna to 2 dni bez pracy domowej. Drugie miejsce i 1 dzień bez pracy domowej wywalczyła klasa VII. Trzecie miejsce przypadło w udziale klasie VI. Uczniowie wraz z wychowawczynią otrzymali słodkie ciasteczka.
Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie i z niecierpliwością czekamy na kolejne, podobne zabawy i konkurencje. Do Dnia Dziecka coraz bliżej.
W pierwszy dzień wiosny dzieci z klas 1-3 wybrały się na wycieczkę do sali zabaw we Włocławku. Był to czas nie tylko na rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej, ale także okazja do doskonałej zabawy i rozładowania dziecięcej energii, a co najważniejsze – radosnej zabawy. Z ogromnym entuzjazmem i dużą dawką energii uczniowie korzystali z dostępnych w sali sprzętów. Czas upłynął bardzo szybko, a dzieci pełne niezapomnianych wrażeń i emocji wróciły do szkoły.
21 marca dzieci przedszkolne obchodziły PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. Przy wsparciu Rodziców przygotowały się do tego wydarzenia. W pięknych, wiosennych nakryciach głowy chętnie pozowały do zdjęć. Wszystkie grupy rozwiązywały wiosenne zagadki, bawiły się przy piosence MARZEC CZARODZIEJ, słuchały opowiadania O ŻÓŁTYM TULIPANIE. Nie zabrakło zabaw ruchowych i plastycznych. Podczas spaceru dzieci szukały oznak wiosny, obserwowały pogodę. Dobrym humorem pożegnaliśmy ZIMĘ i przywitaliśmy WIOSNĘ.
Nie ma to jak pomaganie potrzebującym! Nasza brudnowska ekipa Caritas coś o tym wie Jak zawsze gotowi, zaangażowani, poświęcający swój cenny czas, by pomagać Empatię wobec drugiego człowieka należy wszczepiać od młodych lat i to się dzieje! Brawo Rodzice, to Wy jako pierwsi nauczyciele uczycie swoje dzieci miłości i dobroci Brawo Wy Drodzy Wolontariuszejesteście wspaniali, Wasza otwartość wobec ludzi jest bezcenna Podziękowania należą się również kierownictwu sklepów,które udostępniły nam swoje miejsce, za ciepłą herbatkę i coś do niej Dziękujemy wkońcu WSZYSTKIM ,którzy swoją cegiełkę wrzucili do naszych koszyków.
Nowa galeria KONKURS KANGUR została dodana do albumu fotograficznego
W dniu 16.03.2023r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs matematyczny „Kangur 2023”. W konkursie wzięło udział łącznie 14 uczniów we wszystkich kategoriach: „Żaczek, „Maluch”, „Beniamin” i „Kadet”. Koordynatorem szkolnym konkursu była pani Halina Suchara. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy brelok układankę – „Bryłka-zmyłka”. Cieszymy się, że wśród uczniów było duże zainteresowanie.
Nowa galeria DZIEŃ KOBIET W I KLASIE została dodana do albumu fotograficznego
W naszej szkole jest wyjątkowa pierwsza klasa, do której uczęszczają tylko dziewczynki. Uczennice od pewnego czasu zastanawiały się nad obchodami swojego święta w dniu 8 marca. Wpadły na pomysł, aby urządzić Babeczkowy Dzień Kobiet. Dziewczynki świetnie poradziły sobie z rolą kuchareczek, a zapach rozchodzący się po szkole przyciągnął do klasy mnóstwo chłopaków. Dziewczyny przyznały, że sprawdza się przysłowie: "Przez żołądek do serca".
Nowa galeria DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU została dodana do albumu fotograficznego
Z okazji Dnia Kobiet najlepsze życzenia dla wszystkich Pań przesłały przedszkolaki.
Mamy kolejny sukces.
Uczeń klasy VII Kacper Makowski został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z matematyki. Jest to kolejny powód do dumy. Gratulujemy Kacper.
Nowa galeria DZIEŃ KOBIET została dodana do albumu fotograficznego
,,Kobiety… jak kwiaty wiosny
wciąż gustują w nowych fasonach
uśmiechają się ciepło i czule
i nie więdną gdy toną w ramionach,,
Tradycyjnie 8 marca męska społeczność naszej szkoły upamiętniła ten piękny dzień. Chłopcy pod kierunkiem p. Przemka Bojarowskiego przygotowali program artystyczny. Pojawiły się życzenia, zaproszeni goście tacy jak Ronnie Ferrari, Alicja Majewska oraz Andrzej Rosiewicz. Był kolejny odcinek serialu ,,Ona i On,, a na koniec kilka słów o imionach naszych drogich Pań. Wybrzmiało także staropolskie ,,Sto lat,,
Nowa galeria PRZESIĘBIORCZA KLASA została dodana do albumu fotograficznego
W miesiącu marcu w ramach akcji "Przedsiębiorcza klasa" do dzieła rusza IV klasa. Tym razem najmłodsi pokażą jak potrafią zarobić dodatkowe pieniądze. Na razie zorganizowali kiermasz różności. Były słodycze, maskotki, przybory szkolne.
Trzymamy kciuki za czwartaków.
Uczeń klasy VIII Olivier Radosław Tandecki został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Języka Angielskiego.
Jesteśmy bardzo dumni z tak dużego sukcesu.
Wielkie gratulacje!!!
Nowa galeria POLSKIE LEGENDY została dodana do albumu fotograficznego
Czwartoklasiści poznali polskie legendy, w tym legendę o warszawskim Bazyliszku. Wykorzystując swoje wiadomości o ludziach teatru przygotowali plakaty do szkolnego przedstawienia o Bazyliszku. Na szczególne uznanie zasługują prace Krzysztofa, Huberta i Kacpra C.
Nowa galeria DZIEŃ DINOZAURA W PRZEDSZKOLU. została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie z klasy piątej na zajęciach dodatkowych wykonali komiks ,, Tajemnicza kradzież złota’’. Użyli w nim wielu słów sprawiających trudność w mówieniu i pisaniu. Piątoklasiści wykazali się dużą kreatywnością i niemałym talentem plastycznym kreując świat fantastycznych bohaterów i ich niesamowitych przygód.
Kim byli Mamiszon i Papiszon? Skąd wzięło się przezwisko Miziołek? Kogo nazywano Małym Potworem? Klasa czwarta już wie. Uczniowie samodzielnie wykonali pomysłowe drzewka genealogiczne rodziny bohatera "Dynastii Miziołków".
Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego została dodana do albumu fotograficznego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Data została wybrana nieprzypadkowo. W 1952 roku w Dhaka, obecnej stolicy Bangladeszu, która wówczas wraz z Bengalem Wschodnim należało do Pakistanu, doszło do demonstracji. Uczestnicy manifestacji domagali się uznania bengalskiego za jeden z języków urzędowych. Demonstracje były krwawo tłumione przez wojsko i policję, wskutek czego doszło do zamordowania pięciu studentów. W 1956 r. rząd nadał bengalskiemu status języka urzędowego.
Każdego roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypomina o tym, jak ważne jest zachowanie językowej różnorodności świata.
W tym roku na lekcjach języka polskiego i zajęciach świetlicowych uczniowie zmierzyli się z różnymi łamańcami i potyczkami językowymi. Poznali najdłuższe polskie słowa. Wzbogacili swoją wiedzę ciekawostkami o języku polskim. W ramach ćwiczeń na dykcję próbowali swoich sił wymową trudnych fraz. Były one dużym wyzwaniem, ale również okazją do wspólnej zabawy.
Siódmoklasiści z tej okazji wykonali również gazetkę okolicznościową, a uczniowie klasy 8 wysłuchali wzorcowej recytacji „Reduty Ordona” podczas lekcji patriotyzmu.
Warto pamiętać o naszym języku nie tylko 21 lutego, ale zawsze dbać o kulturę słowa.